Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bárányhimlő terhesen?

Bárányhimlő terhesen?

Figyelt kérdés

Van már két fiam,a nagyobbik most megy oviba,ahol nagy eséllyel elkapja majd a barit.Tervezzük a harmadikat...én nem biztos,hogy voltam.

Anyukám azt mondta,hogy amikor pici voltam,s kórházban voltam(más betegség miatt);akkor volt egyetlen egy kiütésem,amire ott azt mondták,hogy bárányhimlő..Azért ez engem nem győz meg Telljessen...A gyerek orvos is azt mondja,hogy kizárt h nrm estem át rajta ha itt laktam ahol jelenleg is( bár ez is egy fura érv)

Szerintetek létezik,hogy valaki bőrtünet nélkül essen át rajta? Édesapám sem volt még.Egyszer olvastam h lehet rá valaki immunis,ami örökölhető.Mit gondoltok?

Illetve ha terhesen kapom el? Mik a veszélyek? Valóban csak az első 12 hétig van jelentősége?Van itt valaki aki terhesen volt himlős?


2017. júl. 2. 20:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom létezik rá ellenanyag szűrés (kimutatja, hogy elkaptad-e már) és védőoltás.
2017. júl. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekvallalas elott ellenanyagot szurhatsz

Ha negativ amit ketlek mert az emberek 80% volt baranyhimlos akkor van vedooltas

2017. júl. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hol tudok ilyen ellenanyag szűrést kérni Budapesten? A háziorvosom nem tud ebben segíteni...
2017. júl. 2. 21:26
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
En amikor varandos lettem a kisebbel, beadattuk a nagyobbnak, problema megoldva.
2017. júl. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Persze,kedves utolsó...de ha mész az oviba érte egy egy járvány idején,ott is elkaphatod.
2017. júl. 2. 21:55
 6/10 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
László kórház oltás központ. Dr Kulcsár Andrea. Keresd meg.andrea.kulcsar@ laszlokorhaz.hu A doktornő kicsit nyers, de nemzetközi tekintélyű infektológus.
2017. júl. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6-os,köszönöm w
2017. júl. 3. 05:52
 8/10 A kérdező kommentje:
6-os köszönöm szépen
2017. júl. 3. 05:53
 9/10 anonim ***** válasza:

A nőgyógyász vagy a háziorvos tud beutalót adni neked ellengyag szűrésre. Az én nőgyógyázom mindig orvosi levélben vagy miben kérte a házidokimat,hogy adjon beutalót erre meg arra. Hogyhogy a háziorvosod nem tud segíteni???

Fontos,hogy megcsináltasd,mert ha z első trimeszterben kapod el,komoly fejlődési rendellenesség lehet belőle. Én a 37. hétben kaptam el a nagy fiamtól,de nagyon féltem így is,pedig kkor már nem annyira gáz.

2017. júl. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindenképpen nézesd meg, hogy voltál-e már ellenanyag szűrésen! Én a próbálkozási időszak alatt kaptam el. Szüleim úgy emlékeztek voltam gyerekkoromban bárányhimlős...hát mégse. Aztán izgultunk, nehogy akkor legyek terhes. Szerencsére a baba később jött, den nagy veszélyekkel jár terhesen elkapni! Ha Te sem voltál, akkor még most oltasd be magad szerintem. Egyébként is szörnyű felnőttként áttesni rajta :( Napokig nagyon magas lázzal és erős fájdalmakkal jár:(
2017. júl. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!