Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megéri magzati szívhang...

Megéri magzati szívhang hallgatót venni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A második babánkat várjuk, most vagyok 14 hetes. Borzasztóan aggódom, ezért gondoltam vennék egy szívhang hallgatót. A fiamnál nem aggódtam ennyire, vele a 20. hétig hánytam, így tudtam minden rendben :D De most már 2 hete nincsenek rosszuléteim, ahogy meg van írva, elmúltak a 13. héten. Viszont olvastam hogy nehéz megtalálni, ráadásul van rajtam plusz kiló, így gondolom még nehezebb. Rettegek attól hogy mi van ha nem találom meg és azt hiszem már nem él.. De így is parázok..


2017. júl. 14. 22:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mindenkinek magának kell tudni. Én nem vettem. Ugyanis sajnos nem segít a babán. Ha már nincs szivhang, akkor nem lehet tenni semmit sem. Így hiába hallgattam volna meg minden nap kétszer, bármikor meghalhat egy magzat. Elfogadtam, higy annál többet nem tudok tenni minthogy vigyázok és az orvos utasításait betartom. Nem idegeskedtem, valahogy nm éreztem okát. De van, akit megnyugtat. Mondjuk nekem hamis biztonság érzetnek tűnik, de ez csak az én véleményem.
2017. júl. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
20%
Nem, főleg ha ilyen aggódós vagy
2017. júl. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
37%
én vettem naponta egyszer használtam, vagy ha aggódtam akkor többször. nem árt és engem megnyugtatott.
2017. júl. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
37%
amúgy egyáltalán nem nehéz megtalálni vele a szívhangot, vagy ha mást nem a köldökzsinórt mindig megtaláltam, az kicsit "susogósabb".
2017. júl. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Hamarosan érezni fogod, én az első babát is éreztem már 14 hetesen, bőven 100 kiló fölött vagyok pedig. :) Második gyerkőcöt elvileg hamarabb észreveszed és akkor megnyugszol. Annyi cucc kell egy kisbabának, szerintem tudod jobb dologra is költeni a felesleges kütyü árát. :)
2017. júl. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
A héten éreztem először mozogni :) De ugye ezek a mozgások nem mindennaposak. Legközelebb augusztus közepén megyek ultrahanra, és az még baromi sokára van. De addig is történik valami, pl a fiam 2 hete álmában ráesett a hasamra, illetve tegnap este együtt voltam a férjemmel, és volt egy kis halvány rózsaszínes pecsételésem. Ilyenkor nagyon jó lenne ráhallgatni. Amikor a fiammal voltam terhes, akkor is bekelett mennem ügyeletre kétszer is, mert borzasztó lusta kisember volt, volt hogy nem éreztem mozogni. Eltudom képzelni hogy most is lesz ilyen, akkor nem kellene egyből kórházba rohangálni..
2017. júl. 14. 23:28
 7/20 anonim ***** válasza:
28%
Nekem Angelsound van. Én nagyon szerettem. Nyilván késő,ha már nem találod vele a szívhangot,de ezt gondolom te is tudod. Nekem ettől függetlenül jó volt meghallgatni a picimet. Mikor már éreztem a mozgását, akkor is meghallgattam néha ha lustibb napja volt. Nem volt drága,használtan 4000ért vettem.
2017. júl. 15. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
29%
Mi is vettunk 9 hetesen, nagyon jo dontes volt. Elejen volt par alkalom, amikor csak a ferjem talalta meg, en nem, de par alkalom utan megtalaltam mindig, szinte azonnal. Ilyenkor mar nagy a baba, nem egy adott pontot kell megtalalnod, hanem kb 2 tenyernyi teruleten mindegy hol hallgatot, mindenhol hallani.
2017. júl. 15. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
64%
Én feleslegesnek tartom. De ez mindenki egyéni döntése. Így is minden uh alkalmával azt látjuk, hogy egy kicsit piszkálásnak veszi az egészet. Hát még ha minden nap otthon szivhang figyelőt is használ az ember. Nem szabad idegeskedni, pozitívan kell hozzáállni. :) 27 hkm
2017. júl. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
39%
Akkor van értelme, ha a kicsit nem érzed mozogni, akkor meghallgatod, h minden rendben van-e. Egyesek sajnos napi szinten használják ami kifejezetten árt a magzatnak. Ugyanolyan elven működik mint az uh, amiről szintén bizonyították, h ártalmas. Mi nem Mo.-n élünk, itt nincs is annyi uh, mint otthon, pont emiatt.
2017. júl. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!