Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Eltérés van az internetes...

Eltérés van az internetes kalkulátor és a doki által mondott terhességi hét között. Nem lesz ebből baj? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Amikor voltam a legelső nőgyógyászati vizsgálaton, az adott napon az internetes kalkulátor szerint 9hetes voltam.

Doki megnézett ultrahanggal, ő viszont 8hetesnek mondta a kicsit.

Ezzel alapjáraton nem is lenne gondom, viszont amikorra időpontot kaptam a 12 hetes genetikai ultrahangra, akkor a doki után számolva 13 hetes leszek, a kalkulátor szerint pedig már 14 hetes.

Nem fogja ez befolyásolni az ultrahang eredményeket?


2017. júl. 16. 09:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Valoszinuleg az enbrio merete alapjan allapitotta meg az orvos a terhessgi kort. A mensi szerinti datum kiindulasnak jo, de a meres szerinti pontosabb, hiszen az ovulacio csak "hivatalosan" van 28 napos ciklus 14. napjan (ez esetben egyezik is a meret a mensi szerinti korral). Max te tudhatod esetleg, hogy mikor lehetett ovulaciod, milyen hosszu a ciklusod, stb.

Amikor uh-n voltal mekkora volt az embrio? Mekkora volt a crl?

Ha az orvosod hol mert, akkor jo idoben lesz a kovetkezo vizsgalat, ne atgodj.

Ha nagyon bizonytalan vagy, akkor nezesd meg meg egyszer valahol, ha ott nagyobbnak merik az embriot, mint amit az orvosod mondott, akkor kerj uj idopontot.

2017. júl. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A 12.heti uh időpontjánál a baba mérete a mérvadó. 1 hét alatt eltérés teljesen normális. Majd később behozza. Nekem is 1 héttel kisebb volt sokáig, mint a számított kor. Menses szerint szintén 14 hetes voltam a genetikai uh-n, de méret szerint 13. Most vagyok 27 hetes, mostanra hozta be az 1 hét lemaradást. :)
2017. júl. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

*alatt

Ez nem tartozik a mondatba :)

2017. júl. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Az első ultrahangon a clr 17mm volt.

2017. júl. 16. 10:03
 5/8 A kérdező kommentje:

* Crl

(rosszul írtam)

2017. júl. 16. 10:05
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Jól mondta a dokid, 8 hetes volt a baba a CRL alapján. :)

[link]

2017. júl. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Gratulálok hova valosi vagy hova jársz dokihoz?
2017. júl. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. ☺

Székesfehérvárra járok dokihoz... De fogadni nem szeretnék orvost.

A kislányomnál sem volt fogadott dokim

2017. júl. 16. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!