Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik a szebb név: Aurél...

Melyik a szebb név: Aurél vagy Amadé?

Figyelt kérdés
Mindig is tetszett az Aurél név, mostanában viszont hallottam az Amadérol, és nagyon beleszetettem, különlegesnek és szépnek tartom. Esetleg ikreknek jó ötlet lenne a két név, párosan?
2017. aug. 2. 07:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Aurél tetszik, Amadé nem. Amadéról a pomádé jut eszembe. Ikreknek nem adnék azonos kezdőbetűs nevet, mert amúgy is nehéz lesz megkülönböztetni őket.
2017. aug. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

Az Amadé nekem sem tetszik, nagyon puha, férfiatlan a hangzása, nem tudom elképzelni felnőtt férfinak.


Ikerterhes vagyok, eszem ágában nem lenne hasonló, vagy azonos kezdőbetűs nevet adni a babáknak, így is eléggé egy egységként fogja őket kezelni a környezetük.

2017. aug. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Aurél tetszik, Amadé nem, nekem meg a valamiért a limonádé jut róla az eszembe. :)

Ikreknek mi is csak teljesen különböző neveket adnánk, akár egy- akár kétpetéjűek.

2017. aug. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Az Amadé fiú vagy lánynév?
2017. aug. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Aurél
2017. aug. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

Aurél név szerintem szép. (Ha hasonló nevet szeretnél az ikertesónak én a Kornélt ajánlom, hasonló hangzású mégis teljesen más)


Az Amadé nem lány név? Nekem hangzásra teljesen olyan.

2017. aug. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Aurél. Amadé nem tetszik nekem.
2017. aug. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Aurél ismert, de nem túl gyakori, így jó választás lehet, ha megy a vezetéknévhez, bár biztos lesz, aki Arinak fogja becézni.

Amadé az Amadeusz francia változata (van spanyol/olasz is, ami Amadó) - szerintem az eredeti férfiasabb, bár mi van, ha nem lesz egy Mozart :)

Hasonlóan "elvetemültek", de számomra férfiasabb hangzásúak az Alarik, Armand, Amir, Anatol, Anton, Aser. (Mindet hallottam már játszótéren.)

A nagyon összecsengő nevek szerintem nem szerencsések ikreknek, vicces is lehet sokaknak, meg nem praktikus. Az Aurélhoz hasonló nekem eredetben, ismertségben, gyakoriságban és becézhetőségben a Donát, Emil, Felícián, Félix, Gregor, Kamill, Líviusz, Valér.

2017. aug. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én egyiket sem adnám, de az Aurél nem rossz, lehet róla tudni rögtön hogy fiú vagy lány név-e. Kellően ritka de nem olyan cifra mint az Amadé. Nekem a pomádé jut eszembe róla.
2017. aug. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!