Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetes genetikai uh előtt...

12 hetes genetikai uh előtt nem is lenne más dolgom?

Figyelt kérdés

Mások mennek vérvételre , ide-oda. Engem sehová sem küldenek. Kombináltra pl mikor kell időpontot kérni?

Meg - a vercsoportom, bem kéne mennem ellenanyagszűrésre? Főleg h vetéltem mar de Anti D t nem kaptam.

Vedono valasza ezekre: szeptemberben kérdezzem az orvosom. Kösszii...


Remélem tudtok nekem tanácsokat adni. Koszonom előre is 😶☺


2017. aug. 17. 21:10
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
Én is csodálkoztam, 9. hétben vagyok, de a 12. hétig csak a vedőnővel kell felvennem a kapcsolatot. Vérvétel majd a 12. heti ultrahang napján, EKG-ról szó sem esett, méhnyakrákszűrésre is számítottam, de majd csak szülés után 6 héttel.
2017. aug. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:

Nekem citologia kell 12 heten mert pont ovukor vette le, es p3as kett

Kúrát tartottunk es kontroll lesz :/

De mivel - a vercsopoportom kene ellenanyagszures, masok mar mennek arra ilyenkor :/

2017. aug. 17. 21:45
 3/39 anonim ***** válasza:
Nekem kb 10. héten volt a vérvétel, teljes verkepet nézték, meg az ellenanyagot is. Valamint belgyógyászatra is kellett menni, ott EKG-t csináltak és fogászaton is voltam.
2017. aug. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
Ja igen, rákszűrésem is volt a 12. hét előtt.
2017. aug. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
És emiatt háziorvoshoz kell menni beutalóért?:)
2017. aug. 17. 21:47
 6/39 A kérdező kommentje:
Mondhatom szép kis védőnőm van..
2017. aug. 17. 21:51
 7/39 anonim ***** válasza:

Nekem a vedononek ezekhez semmi koze nem volt, de ez mindenhol máshogy van.

Valasztott dokim van, o allapitotta meg a várandósságom. Nekem volt egy laborom es egy rakszuresem kb 7 hetesen.


Aztán 11.heten kontroll, majd ekkor taliztam eloszor a korzetes vedonommel, adta a kiskonyvet es azzal mentem a 12.heti genetikai uh-ra. Azzal vissza es kaptam a rendes verveteles beutalokat (ezek mar a kismama beutalok, toxoplazmas, vercsoportos, hepatitis szureses, szifiliszes.. Meg vizelet es vérkép..) az a 7 hetes az egy sima alap vérkép volt

2017. aug. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:

Nekem pl. az orvosom úgy van vele, hogy a 12. hétig annyi a vetélés, hogy tök feleselges laborba meg ilyenekre mászkálni. Aztán akkor meg már ott van a 12 heti vizsgálat, amin kiderül, hogy esetleg a milyen fejlődési rendellenessége van és meg se tartanák. Szerinte addig míg nincs túl az ember a rizikós első 12 héten és nem csinálták meg neki a 12 heti szűrést, ahol kijött, hogy rendben van a gyerek, addig felesleges bárhová menni, védőnőhöz is csak utána kell.


Mondjuk nyilván ez ott működik, ahol a 12 heti vizsgálatra magánúton megy az ember, mert a kórházi/sztk alapon végzett vizsgálathoz kérik pl. a kiskönyvet ahhoz meg addigra el kell menni a védőnőhöz, hogy kiállítsa. De mással foglalkozni szerinte akkor is felesleges az elején.

2017. aug. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én sem voltam sehol máshol, csak a védőnőnél a 12. heti uh előtt. Vérvétel 16. hét és ennyi. Szerintem annak kell hamarabb menni máshová, akinek panasza van. Nekem semmi hálistennek :)

17 hkm

2017. aug. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
Pont most ment nyugdijba az elozo vedono es azt mondtak h o szolt mindig mindenrol h hova kell menni. Meg mikor menjenek haziorvoshoz papirert stb. Nem a kismamáknak kellett a kisujjukból kiszopni.:/
2017. aug. 18. 07:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!