Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25 hetes kismama vagyok....

25 hetes kismama vagyok. Meddig ülhetek repülőre, ha minden rendben van a terhességemmel? Hányadik hétig?

Figyelt kérdés
2008. okt. 20. 11:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak a repülőtársaságoktól függ. A malévnál és a nem fapadosaknál általában betöltött 36. hétig lehet utazni, betöltött 28. hétig igazolás nélkül, azután orvosi igazolással arról, hogy problémamentes vagy, várhatóan nem fogsz szülni, hány hetes a terhesség és megfelelő az állapotod ahhoz, hogy repülj. Viszont van olyan társaság, amelyiknél nem csak igazolás kell a 28. hét után, hanem az ügyfélszolgálaton jelezni kell egy-két nappal indulás előtt, hogy harmadik trimeszteres kismama repül velük.

Némelyik fapadosoknál kisebb a "határidő".

Én egyébként 27 hetesen repültem igazolás nélkül utoljára, vittem magammal a terhességi jegyzeteimet, mert azt hittem, hogy nem fogják kanyar nélkül elhinni, hogy valóban nem töltöttem még be a 28. hetet és esetleg kérni fogják az igazolást, ami nem volt nálam. De nem volt semmi gond, nem kellett mutatnom semmit, csak nagyjából minden ponton megkérdezték kétszer, hogy mennyi idős terhes vagyok.

Az a legegyszerűbb szerintem, ha megnézed a társaság honlapján, hogy ők milyen feltételeket szabnak, mielőtt lefoglalod a jegyet!

2008. okt. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom 35-36.hétig!
2008. okt. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Általában azt tanácsolják, hogy a harmadik trimeszterben már ne nagyon repüljünk. Amúgy ez légitársaságtól is függ, hogy meddig javasolja, illetve aláiratnak e "sajátfelelősséges" papírt. A 20-27. hét közötti időszak a legalkalmasabb az utazásra. A repülőúton figyelni kell, hogy kényelmes cipőt vegyen az ember, mert bedagadhat a lába, és sokszor fel kell állni mászkálni.
2008. okt. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat
2008. okt. 20. 13:09
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
SZia! reptéri check-ines vagyok, amúgy 26.hetes kismama. Csatlakozom az első válaszolóhoz. A legtöbb helyen a 28.hét után kérünk igazolást a fapadosoknál a Ryan Air egy kicsit korábban a 26.héttől. Azért kérdezd meg telefonon,mert nap mint nap változtatják a szabályaikat és én már táppénzen vok egy ideje:-))))
2008. okt. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!