Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Utrogestan vagy Duphaston?...

Utrogestan vagy Duphaston? Melyiket válasszam? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés
Sajnos már volt egy vetélésem, utána ki is vizsgáltattam magamat, hogy miért történt. Kiderült, hogy nagyon alacsony a progeszteron szintem. Ma végre pozitívat teszteltem és el is mentem a korházba progeszteront felirattatni. Utrogestant szerettem volna, de a doki Duphastont írt fel! Magánorvosomhoz hétfőre van időpontom. Szerintetek melyik a jobb? A babának a legjobbat akarom! Tudom, tudom, tudom csináljam azt, amit az orvos mond, de még is! Mindenki a környezetemben az utrogestant mondja, netes fórumokon is azt ajánlják.. Otthon van utrogestanom, kezdjem el inkább azt szedni? Ha igen milyen módon (szájon át vagy tabletta) és milyen mennyiségben? Vagy maradjak az orvos utasításánál addig, amíg el nem jutok az orvosomhoz és szedjem a duphastont napi kétszer 1-t? Köszönöm a válaszokat, nagyon aggódom!

2017. nov. 7. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én korábbi vetélés és ismert progi elégtelenség miatt Duphastont szedtem a kisfiammal és most az ikrekkel is elővigyázatosságból, semmi baj nem volt, én teljesen megbízom ebben a gyógyszerben!


36+5 hkm

2017. nov. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősségi nőgyógyàszaton progi tablettàt és hüvelygélt írtak fel. Nem ezek közül. Egy hét múlva màr a sajàt orvosomhoz mentem kontrollra, azt mondta szedjem végig amit kiírtak, majd utrogesrannal folytattuk a kezelést. Ezt csak azért írom, hogy abból sincs gond, ha most az egyiket szeded és esetleg vàltasz. Kezd el azt amit kiírt a korhàzi orvos, és majd a magànorvisoddal megbeszélitek mi legyen.
2017. nov. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Nekem anno mindkettőt kellett szednem. Mindegyik jó. Sztem mindegy melyiket szeded. De ha az orvos az utrot írta akkor azt szedd. Sztem tudja miért azt adta.
2017. nov. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Megelozes kepp en is duphastont szedek most 2x1-et.

Elozo terhessegemmel is ezt szedtem, minden rendben volt.

2017. nov. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Az egyiknél ezt a másiknál azt használtam....hogy melyik a jobb??? fogalmam sincs,nem éreztem különbséget.
2017. nov. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
15%

Nem Te választasz..

Amugy en duphastont kaptam pozi tesztik 3x1

Azután h pozi lett a teszt utrot 3x1

2017. nov. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én utrot használok 2*2, így semmi panaszom. Én az utrot ajánlanám, utána olvastam és sokkal több benne a progeszteron, mint a másikban. Ha nagyon alacsony a progi szinted akkor inkább az utro, de ezt a dokid tudni fogja!
2017. nov. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%

Találtam egy amerikai orvosi tanulmányt: [link]

Röviden a lényeg: nincs különbség hatásában a szájon át szedhető dydrogeszteron (mint pl a duphaston), illetve a progeszteron tartalmú hüvelykapszula (mint pl az utrogestan hüvelykúp) között, mindkettő ugyanolyan hatásfokú.

2017. nov. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2017. nov. 8. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!