Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesseg alatt meddig lehet...

Ildiko 455 kérdése:

Terhesseg alatt meddig lehet biciklizni? 31 hetes vagyok azzal jarok a faluban oviba boltba. Nem okoz gondot a vedono is azt mondta ameddig nem okoz gondot menyek vele.

Figyelt kérdés
De par okoskodo hulye aztmondja a nyakara tekeredik a koldokzsinor meg ilyen hulyesegeket. Meddig bicoztatok?
2017. nov. 7. 18:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Végig bicikliztem. Az utolsó hónapban mondjuk már nem nagyon mentem sehová, ha igen, akkor sétáltam, vagy kocsival mentünk, meg a vége előtt kórházban is feküdtem. De előtte bicajoztam. Ha nincs semmi gond, akkor lehet.

Amúgy már 7 éves a kisfiam és köszöni szépen, jól van. :)

2017. nov. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A bicajozással nem az a baj, hogy a nyakára tekeredik a zsinór meg ilyenek, ez mind baromság. Hanem az, hogy a tested súlypontja megváltozik, így esetleg nehezebb lehet egyensúlyozni és felborulhatsz. De ezt mindenki maga érzi, meg nyilván nem most kezdesz bicajozni tanulni és folyamatan használod így szépen észrevétlenül szoktál hozzá a tested változásához és ahhoz, hogy kicsit másabb módon bicajozol. Lovaglással, síeléssel stb. minddel csak ennyi baj van, hogy juj leesel, baleset ér stb. De ha nem akkor a világon semmi baja se lesz tőle se neked, se a gyereknek, azt meg értelmes felnőtt emberként el tudod dönteni, hogy biztonsággal tudod-e csinálni vagy sem.
2017. nov. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Én 7 hónapig bringáztam. Egyszer viszont nagyon megerőltettem magam tekerés közben (időre kellett megjárnom az utat oda-vissza 2-szer, olyan 4-5 km-t biztos letekertem), utána nem sokkal barnás pecsételést vettem észre a bugyimon. A fizetett nődokim lerendezett telefonon azzal, ha ismétlődik, szóljak neki, ha nem, akkor nincs gond. Kolléganőm a frászt hozta rám, azt mondta, neki így kezdődött és szülte meg a babáját idő előtt a WC-ben. Elrohantam egy helyi nőgyógyászhoz, aki csak előjegyzés alapján fogad TB alapon, mégis fogadott soron kívül és azt mondta, most már ne dolgozzak és hogy feküdnöm kell. Kb. 1 hétig bírtam, bár tuti hogy nem tehettem meg, hogy egész nap fekszem, de mivel a pecsételés nem tért vissza, 1 hét múlva még visszamentem lezárni a munkahelyemen félbemaradt dolgokat és eljöttem szülési szabadságra. Elég vagány terhes voltam, nem aggodalmaskodtam túl sokat. Nem fogtam fel, kit kockáztatok. Bezzeg mióta megszületett...csupa aggódás az életem. Ma már óvatosabb lennék biciklizés téren is. Amikor már olyan nagy súlyú a has, szerintem sok veszéllyel járhat mindenféle fizikai megerőltetés. Olvstam olyanról, aki a függönyt szedte le és a nyújtózkodó mozdulattól leszakadt a méhe 8 hónaposan. Anyósom 40 kg-os ládákat emelgetett 7 hónaposan, mert muszáj volt dolgoznia, de miután megszülte az 1 kg 20 dkg-s kislányát, már nem volt muszáj dolgoznia. Ha még egyszer terhes lehetnék, max. 5 hónapos korig bringáznék.
2017. nov. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
De nem a bicajozás ténye volt a baj, hanem a megerőltetés. Gyalog is lehet úgy menni, hogy megerőlteted magad, akkor azt is abba kellene hagyni 5 hónaposan? Addig csinálnád az általad terhességre veszélyesnek ítélt dolgot, ameddig esélye sincs az életre, ha megszülsz tőle?
2017. nov. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem tekeredik a köldökzsinor a nyakára de kinyilhat a mèhszàj vagy rővidülhet a méhnyak.Ami azért okozhat problèmàt.
2017. nov. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ahogy ugrálni futni sem ildomos úgy bringázni sem a zötykölődés miatt. A második trimeszterben lehet ilyen dolgokat csinálni. Az elsőben és a harmadikban lehet. Nekem legalábbis úgy rémlik
2017. nov. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32 hét. Myílt a méhszály, és onnanstól ágynyugalom. Nem valószínű, hogy pont amiatt nyílt hamarabb, de ugye utána már nem szabadott bicikliznem. Én is azt tudom neked mondani, hogy amíg nincs gond addig biciklizz nyugodtan.
2017. nov. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszi.mindenkinek a valaszokat.amugy max 10 perc amit a biciklin toltok.szep.lasan szoktam tekerni nem szoktam szedulni es meg soha nem vesztettem el az egyensulyom szerencsere meg sosem estem el.megeroltetni sem eroltet meg a konyen megy .a gyaloglas valahogy jobban megvisel.de lehet maradok gyalog.
2017. nov. 7. 22:35
 9/9 anonim ***** válasza:
Én mindenkinek azt mondtam: nem jól tudja, biciklizni szabad, csak elesni vele nem! Ezután békén hagytak.
2017. nov. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!