Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz az, hogy igencsak fájdalm...

Igaz az, hogy igencsak fájdalmas, amikor befordul a baba a pocakban?

Figyelt kérdés
28 hetes vagyok, egyelőre az enyém még nem fordult be. Tényleg fáj, vagy csak kellemetlen? Volt, aki meg sem érezte? És mit csináljak, hogy beforduljon, vagy még ráérek ezen aggódni?
2010. jún. 1. 13:14
 1/10 anonim ***** válasza:
én nem éreztem semmit belőle. úgy a 26. és 30. hét között fordult be valamikor.
2010. jún. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem 3x fordult, 1. a 28. héten, aztán vissz, aztán megint le.Picit kellemetlen, furi érzés volt, de az igencsak fájdalmasat meg sem közelítette!
2010. jún. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem sem fájt egyáltalán.
2010. jún. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha fejjel felfelé van és úgy fordul lefelé akkor gondolom nem kellemes, de nekem az elejétől a végéig fejjel lefelé volt így.
2010. jún. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem elég későn a 33. héten fordult be, hát elég kellemetlen volt. Fájni nem fájt, de apa simán le kicsi alien-ezte, a látvány elég vicces volt:)
2010. jún. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem fáj, ha még nemolyan nagy a baba. A 34. hétig, ha befordul, akkor a nagy költötkéd érződik, meg látszik, de nem fáj. Legalábbis átlagos mennyiségű, vagy tüöbb magzatvíznél nem szabadna fájnia.

Amelyik baba a szülés előtt 1-2 órával fordul be, na az érezhető. De ez csak többedik terhességeknél szokott előfordulni.

2010. jún. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem 30. hét körül fordult meg, de én nem vettem észre. Csak a következő UH-n már jól feküdt. /mondjuk az én babám szinte folyamatosan mozog egész nap, lehet, hogy azért nem tünt fel/
2010. jún. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Olvastam a neten, hogy egy doki akinek bába volt vidéken a nagymamája azt tanácsolta, hogy egy összetekert kistakarót lehet tenni a derekad alá hanyatt fekvésben. Nos ekkor érezni fogod, hogy a baba mozgolódni kezd és ez elősegítheti a befordulást. Én a 28-29. héttől napi egyszer kétszer csináltam ezt 2-3 percig. 30. hét körül befordult. Nem tudom, hogy segített e ez a módszer, de veszíteni valóm nem volt. Persze kb 32. hétig ráér simán befordulni magától is a baba.
2010. jún. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, ha 32. hét körül se fordul be, akkor lehet, hogy én is elkezdek vmilyen praktikát alkalmazni... Csak az ne legyen, hogy majd attól befordul, de még szülés előtt visszafordul!? :o
2010. jún. 2. 11:16
 10/10 anonim ***** válasza:
Én igenis érzem ahogy befordul, aztán ki is. Változó az ultrahangon is hogy van éppen. Most a 29. hétben vagyok, a feje mikor beilleszkedik egyszer csak megunja, visszapörög és megint lent van a lába. Iszonyat kínlódás. Olyan erőseket tud rúgni, hogy az ember majd beleszakad. 😅 Remélem sikerül befordulnia és úgy is marad.
márc. 24. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!