Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy számolják a téraránytalan...

Hogy számolják a téraránytalanságot?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a baba fejkörfogatát nézik. De mit mérnek az anyán?
2017. dec. 3. 22:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Manapság már nagyon semmit. Egyébként külső medenceátmérőket, és abból lehet következtetni a belső átmérőkre is.
2017. dec. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Anyai-magzati téraránytalanságról akkor beszélhetünk, ha a csontos medencebemenet és a baba koponyája között olyan méretkülönbség mutatkozik, amely eleve kizárja a természetes szülés lehetőségét. Szerencsére csak ritkán fordul elő, és a közkeletű elképzelésekkel szemben, leginkább örökletes tényezőktől, különösen az anya születési súlyától, nem pedig egyéb testi adottságaitól függ.
2017. dec. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez engem is erdekelne, hogy hogyan szamoljak. Vekony vagyok, 4,3 kiloval szuletett a babam huvelyi uton a 39. het vegen, 35,5 cm-es fejkorfogattal, mindenki meglepodott, mekkora a gyerek, elotte orvos is es szuleszno is saccoltak szuletesi sulyt, es senki nem gondolta volna, en voltam a korhazban ,,az ilyenvekony anyuka ekkora babaval!”. Sok vekony anyukarol olvastam varandosan, hogy huvelyi uton megszuletett a nagy babajuk, de ismerek olyat is, ahol az anyukat emiatt csaszaroztak, es nala peldaul vekonyabb de valamivel magasabb vagyok, a gyermekem sulyra nagyobb volt, a fejlorfogata par millimeterrel kisebb.
2017. dec. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Pontosan nem tudom. De azt igen, hogy 37 cm-es fejkörfogatig simán szülesztenek, 38-már necces, a felett császároznak.
2017. dec. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!