Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Letelepedéssel rendelkező, de...

Letelepedéssel rendelkező, de nem magyar állampolgár esetében mik a tapasztalatok? A papír ügyekben érdekelne, hogy a kórházban akkor kapunk vmi hivatalos iratot?

Figyelt kérdés
A párom szerb állampolgár (én is), de nekem van letelepedésem. De most közölték, hogy a picinek csak 8 naposan lehet anyak.kiv.ot csináltatni, addig sehova!! Mi pedig "haza"szeretnénk hozni a babát minél hamarabb Vajdaságba!!
2008. okt. 24. 13:49
 1/4 anonim válasza:
A magyar hatóságoktól olyan akvi kivonatot fogsz kapni, amin a gyermek állampolgársága ismeretlen-ként lesz feltüntetve. Tuti, hogy csak nyolc naposan adják ki, mert ezt kétlem? Ezután még útlevelet is kell csináltatnotok a picinek. De lehet, hogy kap egy egyszeri hazatérési okmányt, ezt csak feltételezem, a szerb nagykövetségen érdeklődj.Okmányok nélkül nem fogják kiengedni az országból. Ha csak útlevelet állítanak ki a részére, akkor viszont szerintem még a szerb anyakönyvi kivonatát is meg kell csináltatnotok és csak azután fogják az útlevelét kiállítani. Szerintem, ha pontos választ akarsz kapni a kérdésedre mindenképpen vedd fel a kapcsolatot a szerb követséggel, ha pedig el akarod intézni a gyermeked letelepedését, akkor a bevándorlási hivatalhoz fordulj.
2008. okt. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi, igen a nagykövetséget már próbálom elérni, csak most az ünnepek miatt jegeltem. ott majd kapni fogunk egy egyzseri kiutazásra jogosító papírt, csak azt nem tudjuk, hogy útlevelet hogyan fogunk csináltatni a picinek, mivel azt anyakönyvi kivonat nélkül nem lehet. így maradnunk kell addig Szegeden, amíg azt ki nem állítják. 9 naposan... nem tudom, mi lesz, ha 3 nap után kiengednek bennünket a kórházból...

köszönöm a válszod!!

2008. okt. 24. 15:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Anyakonyvvezetot kerdezted mar?
2008. okt. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
igen, mostmár mindennek utánajártam. köszi szépen!!
2008. okt. 29. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!