Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak, ha nem birja a...

Mit csináljak, ha nem birja a gyomrom?

Figyelt kérdés

Diétára vagyok fogva cukorbetegség miatt,de nem maradnak meg bennem ezek a diétás dolgok.

Megeszem és vissza kijön.


2017. dec. 18. 08:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%

Milyen diétás dolgok?

Nekem pl a mai reggelim rozskenyér vajkremmel, szalámival, sajttal, uborkával és egy pohár teával. Ebben semmi különleges nincs.

Tízórai joghurt korpovit keksszel.

Ebedre túrógombóc lesz

Uzsonna alma müzlivel

Vacsi még nem tudom. Lehet, hogy pizza. Ha nem az, akkor szendvics.

Neked milyen étel bántja a gyomrod?

2017. dec. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%

Hát tuti nem a túró gombócot meg a pizzát érti diétás dolog alatt, első.....nem láttad hogy cukorbeteg?

Számolni kell gondolom a ch-t és meg van adva mit lehet enni. Tuti nem a túró gombós szalámival meg pizzával.....

Milyen a diétád? Orvossal állítottad össze?

2017. dec. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

Én is terhességi cukros vagyok. Túrógombóc diétás, pizza diétás, számolom a ch-t. Orvossal allitottam ossze a diétát es dietetikussal is rendszeresen találkozom, vércukor naplót vezetek, második terhességemet csinálom igy vegig

Szerinted milyen eteleken kellene élnie egy terhessegi cukrosnak? Nem olyan különlegesek ezek ám. Tegnap pl ebédre csirkemell volt salátával. Ez sem egy gyomorbántó etel. Ezért kérdeztem, hogy milyen etelekre gondol a kerdezo. Lehet, hogy az édesítő bántja a gyomrát.

2017. dec. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
Cukorbetegen is simán lehet enni túrógombócot, szalámit meg pizzát. Csak nem mindegy hogy készítjük és mennyit eszünk belőle...
2017. dec. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

Ah turogomboc. Mennyit ettem terhesen. (diabetikus morzsaval, steviaval.. Simán tokjo vacsi)


Amúgy en diakenyeret sovány felvágottat , salatakat, sok hust ettem. Kevesebb tejet, nem ettem izesitett joghurtokat.. Hat nem tudom.. Nem annyira nehez ez... Szamolgattam a CH-ot. Sztem nem kell "diétás" dolgokat enni csak kevesebbet abbol amiben van ch es tobbet amiben nincs.

2017. dec. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A teljeskiörlésü és az édesítős dolgokat.

Dietetikus állította össze az étrendet vagyis csak egy napra való mintát adott.

Kihányom nem marad meg a gyomromba.

180gr ch diéta

2017. dec. 18. 08:48
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

Van ezerfele tk kenyér, zsemle stb, keresd meg amit bírsz és a cukros sem dobja meg. Milyen édesítőt használsz? Férjem pl a xilittol olyan hasmenést kapott, hogy egy napra övé volt a wc. Nekem semmi bajom tőle. Ki kell kísérletezni. Mondjuk sokat nem használok, mert nincs mihez.

Írd le egy-egy napod, hogy pontosan mit ettel, hátha úgy tudunk segíteni.

2017. dec. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%
Nekem is 180ch diétát kellett tartanom, iszonyat válogatós vagyok, úgyhogy nálam az egészséges dolgok (értsd pl zöldségek) ki voltak zárva. Mindent ettem amit azelőtt, csak megfelelő mennyiségben, nem is volt gond a vércukor szintemmel
2017. dec. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
23%

Ne egyél teljes kiörlésűt akkor. Kerüld ki mással.

Pl. Zabkása reggelire eritrittel, tejjel olyan, mint egy tejbegríz. Csak lassan felszívódó ch.


Ebédre bármi, ami belefér a diétába.


Estére ehetsz nem ehetetlen rozsos kenyeret. Pl. 1 szelet pirítós körözöttel (túró), zöldséggel.


A lényeg az össz ch, meg, hogy ne legyen magas a glikémiás indexe.


Eleinte nehéz, tudom. De normál körülmények között sem eszünk (egészséges étkezés) fehér péksütiket, meg tábla édesség halmokat, meg cukorral készült ételeket( ezzel nem állítom, hogy eddig ilyeneket ettél). De alapvetően muszáj változtatni.

Szoptatás alatt is rettentő rossz lesz, ha régimódian táplálkozol.

2017. dec. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%

5 vagyok. Nekem 160g ch dietat kellett tartani.


En ettem mindenfele olyat ami nem klasszikusan diétás. Pl fagyasztott pizza. Csak nem az egészet egybe. Hanem egy felet. (sima hawaii pizzat) Vagy sült krumplit.. Kiszámoltam mennyit szabad. Sütőben sütve nagy szelet natúr csirkemellel, vital ketchuppal.

Turmixoltam ossze natúr joghurtot par szem eperrel, meggyel, szamocaval vagy diabetikus lekvárral.


Zacskoszamra ettem a sparos zamat salatat ezersziget ontettel meg csirkecombbal.


Ettem pirítóst halkonzervvel. Vagy uzsonnara fittrudit.


Neha en is ettem korpovit kekszet almaval ea sajttal. Vagy zabkasat vizzel csinálva.


Sokat ettem diabestar tesztat. Stb..


Van egy oldal a kaloriaguru, en onnan neztem ki miből mennyit lehet es biztos nem rontottam el, mert időre szuletett makk egészséges 3.5kgos kisbabánk. Egyszer sem hánytam es nem untam meg az etrendet. Most 4honapos a fiam, voltam kontrollon, nem maradtam cukros.

Hiába pontozta le az előző válaszokat akárki is, nekem ez jott be es szerintem akkor is a mertek a kulcsa a dolognak nem az, hogy "diétás" dolgokat együnk. Ha nem jo az etrend, amit a dietetikus állított ossze, nyugodtan menj vissza, ne eheztesd magad meg a kisbabát.

2017. dec. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!