Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt a híg, vízszer...

Terhesség alatt a híg, vízszerű folyás ugye nem jelentheti a nyákdugó távozását?

Figyelt kérdés

Előző terhességem középidős vetéléssel végződött, mert tünetmentesen kinyílt a méhszáj.

Akkor én nem tapasztaltam nyákdugó távozását, fogalmam sincs mikor, és milyen formában távozhatott, csak a folyásra emlékszem.


Most még csak 10 hetes vagyok, de éjjel egyszer arra ébredtem, hogy bekeményedett egy pillanatra a hasam, és hüvelyemben éreztem, hogy valami 'jön'. Elrohantam wc-re, de semmit sem tapasztaltam. Reggel a hüvelyi progeszteron felhelyezése után 1-2 órával híg, átlátszó vizes folyást tapasztaltam.

Mivel az előzményeim után a méhszáj kinyílása a legnagyobb parám; ezért itt kérdeznék meg tapasztaltabbakat: Ugye ilyen formában nem távozhat a nyákdugó?

Lehet csak a progeszterontól?


2017. dec. 21. 08:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem terhesség eléje óta van sok, vízszerű folyásom. A hüvelyi progeszteron csak rádobott egy lapáttal. Első terhességemnél amikor távozott a végén a nyakdugo, az inkább ilyen krémes, nyulos, ragadós valami volt, nem vízszerű. Én mindig attól félek, hogy ez a vízszerű ez magzatvíz, de nem az. Egyszerűen a hormonok okozzák.
2017. dec. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A vízszerű bő folyás teljesen normális. A nyákdugó, ha távozna is ilyenkor még simán újra termelődik. Semmi baj nem lenne.


Egyébként nyákdugó kocsonyás nyúlós véres trutyi :D Azt nehéz összetéveszteni bármivel is. Van akinek világosabb, de akkor is rózsaszínes, de a lényege, hogy darabos.


A másik, hogy méhszáj nyílhat nyákdugó távozás nélkül is, a kettő nem függ össze ilyen szempontból. Van akinek egyáltalán nem távozik nyákdugó.


Semmi gond nem lesz :) Progeszterontól is lehet furább folyás mivel a szállító anyag a külső burok elfolyósodik és az nem szívódik fel.


Ha nyílik a méhszáj az inkább jelentős alhasi görcsökkel és erős nyilallásokkal szokott járni, Vagy abszolút semmit nem érez az ember. Ezt semmi nem jósolja meg sajnos.


De a lényeg, hogy a folyásod normális, nyákdugó másmilyen és nem függ össze a méhszáj kinyílásával sem.


Jó egészséget!

2017. dec. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!