Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Genetikai tesztet nem kell...

Genetikai tesztet nem kell csináltatni ha a doki szerint nem indokolt?

Figyelt kérdés
Inszeminaciónk volt 29 éves vagyok. Elmondta a lehetőségeket hogy milyen tesztek vannak és mennyibe kerül de azt mondta a korom és az inszemináció miatt sem indokolt.
2018. jan. 6. 09:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem indokolt orvosilag, de te kérheted, ha ez megnyugtat.
2018. jan. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ertem köszi 😊
2018. jan. 6. 09:49
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

12 hetesen megcsináltattam a kombinált tesztet, 1:800 lett az eredmény, ami közepes kockázat down korra. Kérdezte a doki, védőnő szeretnék -e Prena

tesztet 75ezerért így 33 évesen, a nemét is biztosra megtudhattuk volna vele. De nem kötelező és nem is éreztem szükségét.

2018. jan. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azt mondta a doki hogy a kombinált teszt 24ezer es kb 60-70% a pontossága. Egy masik tesztet mondott még ami 90 valamennyi százalekos es 150-200ezer. De hozzá tette hogy nem indokolt.
2018. jan. 6. 11:00
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi sem kötelező, csak adott, mint lehetőség. Én csak a DNS alapú teszteknek hiszek, arányszámoknak nem, ezért mi Prena-t csináltatunk.
2018. jan. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de ha az orvos azt mondta, nem indokolt a vizsgálat, akkor most laikusoktól várod, hogy megmondják, csináltass e?
2018. jan. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem éppen, csak arra vagyok kíváncsi hogy más akinek szintén nem ajánlotta a doki, megcsináltatta-e vagy sem.

Mennyire fontos és megbízható ez a teszt, hogy ha nem indokolt akkor mennyire fontos ezt megcsinálni. Egyébként bízom az orvosomban, ő csinálta az inszemet ami elsőre sikerült :)

2018. jan. 6. 14:57
 8/9 anonim válasza:

Hány hetes vagy? Mert genetikai uh az kötelező, amikor is megnézik a tarkóredő vastagságát. Ha normálisnak lát az orvos mindent, akkor nem indokolt.

DE pl. én ettől függetlenül a kombi tesztet megcsináltattam, ami csak rémisztgetésre jó, mert egy arányszámot ad. Kijött a 3 kórra 1:1000 arány. Én 28 vagyok, más kortársaimnak 1:50000 eredmények jöttek ki, így megijedtem halálosan. A doki azt mondta, hogy ha megnyugtat, és az anyagiak is engedik, csináltassam meg a PrenaTestet, ami csupán egy vérvétel, de 99.8%-os biztonságot ad (165.000 Ft). Megcsináltattam, kiderült hogy egy teljesen egészséges kislány :)

Szóval én ultrahangra mennék a helyedben, egy jó szakemberhez, és ha ő nem lát semmit, a kombi tesztet hanyagolnám.

2018. jan. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Ugyan így gondolom ahogy te. 11 hetes 1 napos vagyok ma voltam uhn a kórhazban amire sajnos a fogadott dokim nem tudott bejönni. Jövőhét utani hetfőn kell telefonalnom a dokimnak hogy akkor a betöltött 12.héten megcsinaljuk a genetikai uh ami a korhazban lesz. Az nagyon rossz? Jobb lenne valami magán helyre menni? A fogadott dokim magan rendelesen nincs uh igy ezeket a korhazban csinálja. 29 éves vagyok. Amikor terhes lettem 28 voltam most töltöttem a a 29et. Átbeszéltük a dokival és azt mondta nem latja indokoltnak.
2018. jan. 11. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!