Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Túl rövid FL - combcsont...

Túl rövid FL - combcsont méret az UH-n, szerintetek probléma?

Figyelt kérdés

Kislányt várunk, a súlya és minden adata végig 1,5-2 héttel le volt maradva. Ma voltam a 38 hetes UH-n, az eredmények mindegyike jó lett, kivéve az FL-t. Súlyát is behozta, már 3303 gramm.

Viszont az FL csak 69 mm, ami 35 hetes méretnek felel meg. Ez most már 3 hetes lemaradás.

Szonográfus mérte az adatokat, ő nem mondott semmit hogy baj lenne, én pedig a kinyomtatott leletet már csak kint láttam és mivel sok kismama várt, nem akartam visszamenni.

Orvosomhoz holnap délután megyek. De addig is, aggódom :(


Egyébként én is és a Párom is magasak vagyunk, 178 illetve 182 centisek. Tehát nem nagyon örökölheti a baba az apró termetet tőlünk. Szerintetek baj van?


2010. jún. 7. 13:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha a többi adata is le volt maradva, lehet, hogy el van számolva a terhességi korod. Vagy lehet, hogy nem tudta jól megmérni a combcsontot, azért lett ilyen kicsi. Nekem volt olyan, hogy egyik nap megmérte például a fejét az egyik ultrahangos, másnap a másik már 1 cm-rel nagyobbat mért. A terhesség vége felé már elég nehéz jól mérni. Sőt nekem mindig azt mondták a mért adatok alapján, hogy nagyon kicsi a gyerek, aztán teljesen átlagos súllyal és méretekkel született. Hátha nálad is csak erről van szó. Amúgy meg gondolom szólt volna, ha baj van.
2010. jún. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is a combcsont kisebb volt az átlagnál,legalább 2 héttel maradt el. 55 cm-rel,3700 g-mal született,nagyon szép,arányos baba lett! Az igaz,hogy 11 hósan nem magas,de arányos,és biztos késöbb fog megnöni,mert mi is magasak vagyunk. Viszont a párom csak késön,középiskolában nött meg hirtelen,biztos ezt örökölte :)
2010. jún. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem tavaly született a fiam. Nálunk dettó ez volt mindig a helyzet kb a 24. hét után, megfejelve azzal, hogy a fejmérete pedig 3 héttel nagyobb volt mindig a számított korához képest.

Egyszer a dokim is elsápadt. Képzelheted én mit éreztem!

Már kikerestem az összes ide vágó betegséget is.....

De megnyugtatlak: tök egészséges "óriásom" született: 4360 gr és 55 cm. Szóval egy dundi gombóc lett. Most is az. Tény, hogy a bátyjához viszonyítva talán most is rövidecskébb a combja, de semmi baja nincsen. Talán ilyen marad, talán majd kinövi.

A tesó most kezd nyúlni, lehet, hogy ő is így lesz.


Próbálj meg megnyugodni, esetleg más dokit is megkérdezni.

Sok egészséget és boldogságot kívánok!

2010. jún. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató válaszokat.

Igen, a terhességi kor eleve nem jó nálunk, mert nem 28 napos ciklusaim voltak. Ezt rögtön mondtam is a terhesség elején, de nem írták át a terhességi kort. Végig megvolt ez a 1,5-2 hét lemaradás minden adatban.

Mostanra a combcsont kivételével behozta a többi méretet. Abban bízok, hátha picit elmérte a szonográfus. És igazatok van, kint is megnőhet még :)

Egyébként most a héten vasárnap fekszem be a kórházba és hétfőn reggel császároznak, azaz 39+1 napon. (szembetegség miatt)


Aranyosak vagytok, köszönöm :)

2010. jún. 7. 14:16
 5/9 anonim ***** válasza:
95%

Szia!

Nekem is azt mondták a 36 hetes Uh-n, hogy a pici minden mérete jó, csak a combcsont mérete nem stimmel a terhességi korral. Már nem emlékszem mennyit mértek, de a doki azt mondta, hogy nem lesz nagy baba. 3850 grammal és 60 centivel született. (ennyit a mérésről)

2010. jún. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, köszi :) Bíztató. Lehet csak elmértek valamit Nálad is és nálam is.
2010. jún. 8. 21:28
 7/9 A kérdező kommentje:
Hátha valaki visszaolvas. Tegnap délután voltam az orvosomnál, megnézte az eredményeket, azt mondta, hogy minden rendben. A combcsont hosszára is. Így már teljesen megnyugodtam.
2010. jún. 9. 13:01
 8/9 A kérdező kommentje:

Hátha visszaolvastok.

Csak jelzem, hogy 2010.06.16-án megszületett a kislányunk, és teljesen egészséges. Szép hosszú baba, 53 centivel született. Tehát az Uh-s méretek nem annyira mérvadóak.

2010. júl. 3. 14:15
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kedves, hogy visszaszoltal. Bar ezer eve volt, es en csak most olvastam, de remelem, azota is jol vagytok! Jo egeszseget!
2016. dec. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!