Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32 és fél hetesek vagyunk. A...

32 és fél hetesek vagyunk. A párom sokat dolgozik. Egyszer 8-16 óráig, aztán néha 17-22 óráig maszekol. Egyedül vagyok itthon egész nap.Ki vagyok borulva. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Barátnőim nincsenek, az utóbbi időben megszakadt a kapcsolatom minden ismerőssel, azt sem tudom ki merre lehet a világban. Annyira igényelném a szeretetet, a párom közelségét, de mikor haza ér, eszik, fürdik és ragadnak le a szemei. Nem hibáztatom, tudom, hogy fáradt. Mióta kiderült, hogy babánk lesz, alig ér hozzám. Én meg állandóan sírok. Azt mondja ő kíván, de én nem így veszem észre. Azt mondja, hogy fél, nehogy baja legyen a picinek, azért nem közeledik. Este megpróbáltam én lépni felé, de úgy vettem észre, hogy alszik, ezért hagytam az egészet. Ő felháborodott, hogy ne fogjam rá, hogy aludt. Na, itt kiborultam, órákig nem tudtam megnyugodni. Szükségem van arra, hogy ne csak mondja, hanem éreztesse is, hogy szeret (ha szeret). Mondtam neki, de semmi változás. Úgy érzem csak a Baba miatt mondja, hogy szeret. Este lefényképezett, mert mondtam, hogy szerintem kicsi a pocim. Ő meg mondta, hogy nagyon nagy. Megláttam a képet, és ezután nem csodálkozom, hogy nem akar engem (12 kg-ot híztam). De fáj, nagyon fáj. Úgy érzem, hogy nem úgy tekint rám, mint eddig, mind élete szerelmére, egy szexi, csini csajra, csak mint a gyereke anyjára. Nem akarok csak anyuka lenni! Nő vagyok! És szeretném, ha ezt ő is így látná. Nagyon önző vagyok? Van más is ilyen helyzetben?
2008. okt. 29. 12:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Szerintem egyáltalán nem taszítja a plusz súlyod, a 12 kg nem olyan vészes, gondolom többnyire a pocidra ment. Az én párom nagyon vonzónak tart nagy pocakkal, meg alapból nagyon szexinek találja a kismamákat. Mégsem élünk szexuális életet, csak nagyon ritkán, és akkor is csak petting. A 23. héttől nem volt szabad, most már lehetne, de azt mondja, fél, hogy a babának baja lesz. Persze tudja agyban, hogy nem lesz, érzelmileg mégse képes ezen átlépni. De ettől függetlenül elmondja, hogy szeret, hogy szépnek talál, megcsókol, megsimogat.

A magányodat is teljesen átérzem, a 23. héttől itthon vagyok, az első pár hétben semmit nem csinálhattam a fekvésen kívül. Most már mászkálhatnék, de erőm nincs hozzá. Próbáld meg lefoglalni magad, babaszoba rendezgetés, könyv olvasás, rejtvény fejtés, sétálás, főzés, sütés...stb.

Kitartás! Nincs már sok hátra!

35 hetes kismama

2008. okt. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 31 hetes vagyok és majdnem "ugyanebben a cipőben".

Az én férjem is rengeteget dolgozik, és mikor hazajön ágyba rogy, a hétvégén meg a kertben dolgozik, mert most én nem tudom megcsinálni. A családom az ország másik felében van. Barátaim nincsenek, kevés volt hozzá az idő, hogy kialakítsak kapcsolatokat. (A munkám is olyan volt eddig, hogy egész nap autóztam egyedül, tehát igazából munkatársaim sem voltak)

Én is meghíztam, de én nem látom csúnyának magam. Szerintem minden kismama szép.

Egyébként nálunk sincs szex, mert veszélyeztetett vagyok.(Azért más megoldások is vannak :) )

Egyébként az apukák tényleg nagyon féltik a babájukat. :)

Hidd el szépnek lát ő téged.

Az én párom pár évvel ezelőtt szó szerint szörnyülködve nézte a dagadó pocakokat. Féltem is, hogy mi lesz, ha teherbe esek, de én úgy vettem észre, az én pocimat imádja. :)

Kitartás, már nincs sok hátra a terhességből, és pár héttel utána, hidd el, újra feléled a házaséletetek.

2008. okt. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
en is meg tudlak erteni.en szilveszterkor költöztem ki külföldre,es azota sincs munkäm-bär mär nem is keresek,8hetes vagyok. :) de a ferjem 5-kor kel,es sokszor csak este8-9-10-kor jön haza.nagyon sokat vagyok egyedül,es ha velem van,akkor is färadt,amit meg is ertek.csak vasärnap vagyunk együtt.bär nekünk a szexuälis teren nincs gond.en sem hiszem viszont,hogy a ferjednek nem tetszesz vagy ilyesmi.lehet,hogy csak a babät felti tudat alatt is.a mäsik meg,hogy ilyenkor te is sokkal erzekenyebb vagy.probäljätok megbeszelni a dolgot,sajnos mäs tanäcsot nem adhatok...
2008. okt. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Természetes, hogy kiborulsz. A terhesség is sok ilyen hormonális változást okoz, meg hát biztos nem könnyű a párod viselkedését is elviselned, pláne hogy te most azt hatszorosan érzed, vagy ha nincs is te érzed. Megbolondulnak a hormonok.

A másik, lehet hogy a párod tényleg csak félt és ezért nem mert hozzád közeledni. Sok pasi ilyenkor inkább megtartja a három lépés távolságot, mert fél hogy kárt tesz a babába. Meg hát neki is nehéz elviselni ezt az időszakot, egy terhes nővel sem könnyű együtt élni.

Majd minden meg fog változni, ne aggódj!

Nagyon nehéz időszak tud ez lenni, kinek könnyebb átélni kinek nehezebb, de nehéz az biztos! Viszont más lesz majd ha a pici megszületik!

Akkor sem lesz könnyű, de más jellegű problémák lesznek, de akkor már mégsem lesz a pici a hasadban és nem fog "félni" a párod hogy fájdalmat, bajt okoz a szexszel. Persze sokkal fáradtabb leszel az első néhány hónapban, de azért fogtok tudni időt szakítani az együttlétekre is.

Ez a babavárás, meg gyerekvállalás egy nagy próbatétele a kapcsolatnak, legalább is én így tapasztaltam, de ha átélitek együtt nagyon sok tapasztalatot fogtok szerezni egymásról, saját magatokról, ez pedig megalapozza a későbbi harmonikus családi életet, ami képes lesz a gyermek ideális felnevelésére.

Úgyhogy kitartás! Keress barátokat, újakat! Internetezz, fórumokon ismerkedj más anyukákkal, varrj, főzz, süssél sütiket, sétálj nagyokat, menj moziba, meg ami csak eszedbe jut. Ha meglesz a baba ezekre egy darabit úgysem lesz időd igazán.

Menj el baba-mama klubba. Csinálj olyan dolgokat amit utána majd nem tudsz.

Persze nehéz ezt egyedül, tele fájdalommal, rossz érzésekkel, de muszáj kinyílnod kicsit. Könnyebb lesz majd a picivel is, meg hát sokkal jobban fogod magad érezni.

Próbáld meg minden kis apróságban meglátni a szépet, ez is sokkal derűsebb hangulatba fog hozni.

Azzal meg ne foglalkozz, hogy mennyit híztál, majd lemegy. Nem problémázz ilyeneken, mert a férjedet is az őrületbe kergeted az ilyenekkel, pláne ha rendszeresen csinálod. Ha meglesz a baba, úgy is le fog menni. Az a legfontosabb hogy a pocidban hozdasz egy kis életet és hogy ő egészséges legyen és boldog, veled együtt. Súlyfelesleggel lehet élni, de egészség nélkül nem.

Nézz az interneten mondókákat, énekeket, hangolódj teljesen a pici köré. Fel fog dobni! Beszélj neki, simogasd, énekelj neki.

Ja és még hogy te nő akarsz lenni. Menj fodrászhoz, kozmeteikushoz, meg ahova kedved van, de a babára ne legyen ártalmas.

Amúgy meg te mindig nő leszel, de már sohasem csak nő leszel, hanem anya. Ez a kettő összefonódik. Sokszor leszel többet anya, mint nő. De az anyaság tesz igazi nővé, asszonnyá.

2008. okt. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy szeret, legalábbis el akarom hinni, de valahogy nem megy. A baba szobát teljesen berendeztem, mindent kimostam-kivasaltam. Sétálni nem merek, félek egyedül a városba menni. (Pár éve megvert egy cigány nő, mert valami jóakaró mondott valamit neki, és azóta is a környékünkön szokott járkálni.) A Baba előtt minden hétvégén mentünk valamerre, mindig fényképezgetett, társaságba vitt, büszke volt rám, a barátainak mutogatott, és tetszett neki, hogy irigykedtek rá.(Megnyertem egy szépségversenyt) Nem tart vonzónak, és félek, hogy a Pici megszületése után sem fog. Olyan lelkiismeret furdalásom van, hogy ilyeneket gondolok. Csak szeretném, ha vonzónak látna. Nagyon várom a kisfiunkat, de nem tudom mi lesz így velünk. Később sem fog változni a helyzet? Nem akarok úgy élni, hogy csak vagyunk egymás mellett.
2008. okt. 29. 13:02
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát én is mindig irigyeltem azokat az anyukákat akiknek a férjük 8-tól 4-ig dolgozik, és a hétvége pedig szabad. Na nálunk nem ez a helyzet.Hétköznap egész nap, hétvégén éjjel is dolgozik az uram. Szép kilátások. Én pedig mindig sajnálom, hogy mennyit dolgozik, én pedig itthon ülök és vagyok, pedig a 31. hétig dolgoztam,(egy helyen dolgozunk)de most már tényleg nem bírnám a munkát.

Szóval átérzem a dolgot, de úgy tűnik ez a mi sorsunk. Fel a fejjel!

Boldog babavárást: 32 hetes kismama

2008. okt. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Gondolom nem vígasztal, de én meg csak hétvégente találkozom a párommal. Hétköznap csak telefonon tartjuk a kapcsolatot, és ezért rengeteg sok időm van azon agyalni, hogy biztos van valakije. A 8-ik héttől itthon kellett lennem vérzés miatt, és a 20-ik hétig szinte csak feküdnöm szabadott. Azóta már jobb, mert eljárkálok ide-oda, de sokat vagyok egyedül. Ha találkozunk mi azért szeretkezünk, de én is csúnyának, kövérnek érzem magam. Hamarosan meg lesz a baba, és abban bízom, hogy akkor azért leköti az időmet, vele fogok törődni, nem lesz időm ilyeneken agyalni. Boldog babavárást! 36 hetes kismama.
2008. okt. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

szia!!


jajj ne keseredj így el!! mi a 36.hétben vagyunk, 12 kg jött fel rám is (60ról 72re), kispapánk 6-14ig, majd 15-21ig dolgozik, mire hazaér hulla. nekem sincsenek itt barátaim, mert külfölről költöztem ide, agy sajnos csak a net maradt. sokszor rossz, de mindig arra gondolok, hogy értünk teszi, amit csinál!! neki sem jó, hogy ennyit dolgozik, de hát sajnos ez van. a szeretkezéses dolgot nem értem, talán máshogy fogja fel, mint Te, nem tudod megértetni Vele, hogy a picinek nem lesz baja tőle?? vess be valami jó kis női praktikát :) vacsi, egy szexi fehérneű (persze amibe belefér a poci:), ennek csak nem tud ellenállni. mi eddig nem szeretkezhettünk, mostmár szabad, azért erre a fáradság mellett is van ereje a páromnak.

ha gondolod, írj priviben, szivesen levelezek veled!!

fel a fejjel!!

2008. okt. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia!Ne szomorkodj,könnyű így a távolból vígasztalni,de valóban kicsit "fel kell ráznod magad!"Egészen biztos,hogy a hormonok is dobnak az érzékenységeden és méginkább fogékonnyá tesznek az akár apróbb,máskor jelentéktelen dolgok eltúlzására.Félre ne értsd,a saját tapasztalataimra gondoltam...Nem szabadna,hogy önbizalomhiányod legyen,és őszintén én azt gondolom,hogy a párod helytelenül viselkedik veled szemben,ami elősegíti a mostani rossz érzéseid keletkezését.Neki megértőbbnek kellene lennie,még ha sokat dolgozik is,a fáradtsága ellenére is...ez nem lehet kifogás számára!Nem is értem ezeket a férfiakat,komolyan!Próbáltál vele beszélni az érzéseidről?Nem a felszínes gyors beszélgetésre gondolok,hanem igazira...Bár ha alapvetően így áll hozzá,nehéz dolog.Te alakíthatod,hogy anyuka és szexi nő is legyél egyben,de előbb a fejedben kell elrendezned néhány apróságot,meg persze a párod fejében is.Ha nem kapsz elég figyelmet tőle,annál nehezebb bármin is változtatni.Nem vagyok a helyzetedben,a párom mindent megtesz azért,hogy jól érezzem magam,semmi sem változott a babavárás előtti időkhöz képest.Azaz deee,nagyon sokat híztam,kövér vagyok,amire ő is felfigyelt,amit ő is lát...de nem ez a központi téma.Van tükör a házban,szóval látom milyen változások mennek rajtam végbe,nem tetszik,az tény.Én is sokat gondolkodom itthon ezeken,aztán hazaér a párom és minden újra jó lesz,egész nap egymásra vártunk,önbizalmat ad,érdeklődik hogyan telt el a napunk a kis fiacskánkkal....Ez lenne a normális mindenhol,ugye?Azért írom ezt,hogy te se érd be kevesebbel és igenis piríts rá a férjedre,hogy neked így nem jó!Remélem egy kicsit változik majd nálad a jelenlegi helyzet és nem leszel ilyen kis szomorú!Üdv,30 hetes kismama
2008. okt. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!