Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti milyen nevet választanátok?

Ti milyen nevet választanátok?

Figyelt kérdés
19 hetes vagyok.még a pici nemét nem tudjuk.ha kislány lenne akkor az Anna vagy a Viktória néven gondolkozunk.fiú név még sajnos nincs.már van egy 6 éves fiúnk őt Bálintnak hívják.a vezeték név pedig Vas.
2018. ápr. 27. 21:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk kisfiúnk lesz és Bálintnak fogják hívni☺️. Nagyon szép mindkét lánynév amit választottatok, viszont az Anna nagyon gyakori, talán a leggyakoribb név. Boldog Babavárást!


17 hónapos kislány Anyukája és 17 hetes kisfiús kismama

2018. ápr. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Es ha mindkettot adnatok? A Vas Anna eleg rovid es egybefolyo, de ha moge rakod a Vikit, maris jobb- szerintem. Viszont a Viktoria onmagaban is megallja a helyet, Vas Viktoria meg jol is hangzik, alliteral.
2018. ápr. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen előzször ugyvolt hogy Viktória lesz de aztán a férjemnek az Anna is megfordult a fejében a nagymamája után.
2018. ápr. 27. 21:48
 4/9 anonim ***** válasza:

Az Annát semmiképpen nem adnám,nem akarnám,hogy meg legyen számozva az oviban..vagy ,hogy csak a vezetéknevén szólítsák,hogy meg tudják különböztetni a többi 8-tól a csoportban.

A Vasanna sem hangzik túl jól,ahogy előttem is írták,viszont a Viktória nem is annyira gyakori és a rövid vezetéknévhez abszolút illik,ráadásul még alliterál is.:)

2018. ápr. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Lánynak inkább a Viktóriát adnám, mert a vezetéknévhez jobban hangzik, bár önmagában az Anna név jobbban tetszik..



Fiúfal mi is meg vagyunk lőve..

( kiderült nalunk végül, hogy lányt várunk...így a nagy rher lekerült a vállunkról)


Nekem a fő bajom, hogy a nekem tetsző nevekből most nagyon sok van, hiába általános iskolás koromban tetszett meg 😉


Dávid, Bálint( ☺️), Ádám az örök klasszikus, Ábel, Áron, Ákos,


Nekem nem kedvenc, de jól hangzik a nevetekkel a Gabor, és Péter név is..

Nekem is nehezebb a fiú..


Van-e kikötez?

Nálunk pl a szül. Dátumhoz nem lehet közel( 1 hón túl kellett)

Nem kezdődhetet sz. Zs, s mert nekünk is s végződésű a vezetéknevünk.

Nem akartam karácsonyi nevet ( Ádám van szeptemberben is, de a párom Ádám, ő akkor tartja, de apja neve is kilőve)


Végül, így, hogy nincs igazi tétje Dávidot adjuk le, de itt is felmerül, hogy Dec.30 a névnap ( nalunk tartjuk, akár a szülinapot)

2018. ápr. 28. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1.vagyok, egy kis segítség. Itt egy lista a 20 leggyakrabban adott fiúnevekkel. Én a kislányomnál is azzal kezdtem, hogy végignéztem, hogy melyek a leggyakoribb nevek (Nála persze a lányneveket néztem végig:)), ahogy valamelyik válaszoló írta, hogy ne legyen “megszámozva”. Én eredetileg Mátét szerettem volna adni, de aztán láttam, hogy sajnos nagyon gyakran adják, úgyhogy inkább lemondtam róla.


1. Bence

2. Máté

3. Levente

4. Dominik

5. Marcell

6. Dávid

7. Ádám

8. Noel

9. Dániel

10. Milán

11. Zalán

12. Áron

13. Balázs

14. Kristóf

15. Péter

16. Botond

17. Olivér

18. László

19. Zsombor

20. Tamás

2018. ápr. 28. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az Anna sztem nem illik a vezetéknévhez. Ha ebből a kettőből kell választani, akkor a Viki.

Fiunévböl pedig sztem illene hozzá a Dani, vagy Dorián is. Ezek nem túl gyakori nevek manapság. :)

2018. ápr. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én a Bálint mellé a Balázst adnám :)

Lánynak pedig szintént B betűvel kezdődöt,sokan nem

szeretik ha ugyanaz a monogram de nekem tetszik ha tesóknak ugyan olyan betűvel kezdődik a nevük :)

Bálint mellé a Boglárkát tudnám elképzelni :)

2018. ápr. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A férjem nagyobbik fia Bálint, a közös Barnabás.


Amúgy a Vas-hoz bármi megy, kivéve az S-sel kezdőd keresztnév a halmozódás miatt.


Írjátok össze, hogy a férjednek és neked melyik nevek tetszenek, aztán vessétek össze, és ami(k) maradnak, abból válasszatok. Így talán könnyebb lesz.

2018. ápr. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!