Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A teherbeesés előtti 2 évben...

A teherbeesés előtti 2 évben 11 hónap munkaviszonyom van (megvan a 180 nap), most nem dolgozom, nem vagyok biztosított, 3 hónapos terhes vagyok, jár majd a gyed?

Figyelt kérdés
Januárban lejár a munkanélkülim is,de júniusra vagyok kiírva.
2007. nov. 29. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én dolgoztam ez év augusztus 31.-ig 2 évet. Aug. 31-től november 25-ig voltam munkanélküli és azt mondták, hogy nem fog járni a GYED ha nem dolgozom. Szerencsém van, mert nov. 26-tól felvettek dolgozni 6 hónapra. De én csak 3 hónapot dolgozok és 3 hónap táppénzen leszek, mert most vagyok 3 hónapos és június 1-re vagyok kiírva. Így fog járni a GYED, amúgy én sem kaptam volna.
2007. nov. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
27%

Szióka!

Legjobb tudomásom szerint fog járni neked, hiszen a teherbe esésed előtt megvolt a 180 nap bedolgozott munkaviszonyod.Sőt a munkanélküli is biztosításban töltött időnek számít, mivel adót vonnak tőled.

2007. nov. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos van egy olyan érzésem, hogy nem fog járni. 180 nap folyamatos biztosított viszony szükséges, megszakítás nélkül, kérdezz utána azért, hátha van valami kiskapu. Én is rengeteget szívtam emiatt, szerencsére rendeződött. Nincs valami vállalkozó ismerősöd? Gondolom tudod, miért kérdezem. Ha lejár a munkanélkülid, feltétlen be kell, hoy legyél jelentve valahová.
2007. nov. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, hogy a szülés előtti 180 napot vizsgálják amibe nincs benne a táppénz(mert ez nem bérjövedelem).Úgy tudom a munkanélküliből is vonnak egészségjárulékot, így az is biztosítási jogviszonynak számít és jár utána gyed.
2007. nov. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én tudom, hogy a szülést megelőző 2 évben kell lennie 180 biztosított napnak, ami eredhet munkaviszonyból, főiskolai viszonyból. Ha neked van 11 hónapnyi munkaviszonyod, akkor szerintem jár a legjobb tudomásom szerint, de a neten rákeresve a gyed-re minden kérdésedre megtalálod a választ.
2007. nov. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!