Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan, aki terhesen...

Van olyan, aki terhesen tanult és dolgozott? Hogy ment?

Figyelt kérdés

Kiderült, hogy babát várok, számításaim szerint december közepén fog megszületni. Nagyon boldogok vagyunk.

Dolgozom, mellette levelezőn csinálok egy nehéz szakot. Itt a vizsgaidőszak, és semennyire nincs motivációm tanulni olyan szempontból, hogy most legszívesebben babás könyveket bújnék, másrészről meg akarok tanulni, hogy a későbbiek során minél kevesebb elmaradásom legyen, mert ugye valószínű a téli vizsgaidőszakot már nem fogom tudni megcsinálni.

Az görcsölések már elmúltak, csak étvágytalan, és fáradtabb vagyok. Szerencsére hányni nem hányok. Az eddigi vizsgaidőszakokat 2 óra alvással csináltam meg, de tudom, hogy most ez nem fog menni.

Aki tanult terhesen, az hogy bírta?


2018. ápr. 30. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 28 hetes vagyok,dolgozok és mellette szintén levelezőn tanulok. A munka annyiból jobb,hogy 4 órában vagyunk,viszont szociális otthon és fizikailag már egyre nehezebb így azthiszem lassan táppénzre kell mennem. A suli a 4 óra miatt könnyebb,viszont pont a szabadnapjaimon olyan fáradt vagyok,hogy nehezemre esik tanulni de egyenlőre még megyeget.
2018. ápr. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

17 hetes vagyok és dolgozom illetve levelezőn vagyok gépészmérnökin. Én a fáradtság miatt aggódom, mert nem tudok csak keveset tanulni. Az elejétől kezdve mormota üzemmódban vagyok, és este munka után már nem sok kedvem van tanulni.

A kövi félévet már nem kezdem el, passziváltatok.

2018. ápr. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
En is ezt a félévet befejezem az őszit nem kezdem el. Levelezőn csinálom, közben dolgozok.
2018. ápr. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És a majd a következő tavaszit?
2018. ápr. 30. 18:26
 5/7 anonim ***** válasza:

20 Hetes vagyok 8 órában még dolgozom...kapok némi könnyítést, de nyilván nem tudnak mindenből "kihagyni".


Közben szakképzést csinálok, bár az havi 1 alkalom szóval kibírható. Egyedül azon izgulok, hogy a képzés július végéig tart, és mivel a munka teszi ki a "gyakorlati" részét fogom e még bírni júliusban az aktív 8 órázást. (szeptember elejére vagyok kiírva)

Ha véletlen nem fel lehet függeszteni a tanulmányt, de jobb lenne ha meglenne az első évem egyben.


Egyébként hidd el nem baj ha elfoglalod magad valamivel és nem egész nap otthon vagy "pocakot simogatni". Én ha otthon vagyok egész nap nassolok (folyamatos éhség és kívánósság miatt) ami ugye a legrosszabb amit tehetek. Ha dolgozom akkor jövök megyek, így nincs időm se alkalmam folyton a hűtőt lesni...:)

2018. ápr. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Legkeményebb vizsgaidőszakomat csináltam végig terhesen. Muszáj volt sajnos nem halaszthattam. Max éjfélig-2 ig tanultam és vigyáztam hogy legalább 7órát aludjak.

Amúgy amit csak tudtam kipuskáztam, nem tanultam feleslegesen(kemény mérnöki szak)

Ja bennem az tartotta a lelket hogy tudtam gyerek mellett sokkal nehezebb lenne tanulni.

Én kimaxoltam, május 6.-an volt az utolso vizsgam, és 26.-án szültem.Minden tanárommal beszéltem és előre hozatott vizsgaalkalmat kértem. Sztem a téli vizsgaidoszakod nincs veszve ha dec vegere vagy kiirva. Hasznald ki, sokkal jobbfejek a tanarok egy kismamaval.

2018. ápr. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én az első terhességem mellett dolgoztam kb. a 8. hónapig 8 órában, és valamikor a közepén fejeztem be mellette levelezőn egy nem könnyű képzést. Nem volt egyszerű, de szerencsére a munkahelyem támogató volt, néha el tudtam jönni egy-két órával előbb tanulni. A konzultációkra és a vizsgákra pedig elengedtek, nem kellett szabadságot kivennem.


Utána kis korkülönbséggel született nálunk a kistesó. Nekem könnyebb volt a munka és a suli mellett a terhesség, mint egy kicsi mellett. :D

2018. máj. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!