Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi baj lehet abból ha kicsi a...

Mi baj lehet abból ha kicsi a babám súlya? Volt már valaki hasonló helyzetbe?

Figyelt kérdés
Hétfőn mérte a dokim a babát 36 hetes vagyok és 2 kiló a kislányunk!beküldött másnapra (azaz mára) győrbe a kórházba hogy ezentúl az nst is meg minden más vizsgálat ott legyen mivel úgyis ott fogok szülni.csináltak nst vizsgálatot minden rendben volt mozgott sokat a baba és a szívhang is rendben.ultrahang is volt ott meg csak annyi volt a baj ismét hogy csak 2 kiló a baba.az áramlás is jó volt!nem fektettek be hanem írtak egy papírt hogy nyugodtan csináltassam az nst vizsgálatokat csornán egy az hogy közelebb is van másik meg hogy naponta kell 2 nst és heti 2 ultrahang. nem értik meg azt sem hogy én sem és a párom sem vagyunk nagyok mi sem születtünk nagy súllyal.. nem szeretném hogy baja legyen a babának! Volt már valaki hasonló helyzetbe??
2018. máj. 15. 21:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Kicsi, de szerintem nem vészes. Én 36. héten szültem, 2300-ra becsülték a lányomat és 2600-zal született. Nekem nem mondták, hogy túl kicsi lenne. Így szerintem a 2 ezer is belefér.
2018. máj. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám azért volt kicsi, mert repedés volt a magzatburkon. Végül 2.5 kg született a 39. Héten, teljesen egészségesen
2018. máj. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Jelen. 36 hetesen 2 kiló volt mindkettő, agyon stresszeltek az ultrahangosok, orvosok. Mindkettő 41. hét után 3 kiló körül született, minden rendben velük. Még van ideje hízni, nem kell minden babának 4 kilósnak lenni. Nézzék gyakran, egyél fehérjedúsan, de ne aggódj!
2018. máj. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
37.heten csaszaroztak nálam már az áramlás nem volt jó. 2kgval született de makk egészséges. Azt mondták 10napig tuti bent kell lenni, de 5. Nap johettunk haza mert annyira jól volt.
2018. máj. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Annyiszor mérik rosszul a babákat uh-n. Szóval simán lehet több is. Nekem pl. 3500 körül mérték aztán 2900g lett a fiam. Kint szépen megnőtt. Ne aggódj. Sok sikert a szüléshez! ☺
2018. máj. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert lehet ennek nem csak egyszerű genetikai oka, hanme fejlődési rendellenesség is.

Továbbküldtek, hogy tuti minden oké-e..

Rendbentalálták és ez a lényeg


( magzat kori retardáciő a neve, aminek sok oka lehet, de pl a méhlepény vagy keringési rendellenesség is okozhatja a nem megfelelő ütemű fejlődést)


Nekem is kisebb a baba, kb 2,5 héttel.. 12. Hétig 5 nappal nagyobb volt..

Nálunk genetika, férjem 2,5 kg alatt született időre, jómagam is átlagsúllyal..



Egyébkent a be slés sokat tud csalni

2018. máj. 16. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy nem jól becsülték! Nekem 3050grammot mondtak,másnap megszületett 3750grammal :)
2018. máj. 16. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Kicsit megmyugodtam hogy másnál is volt vagy van ilyen! Napi 2 nst lesz gondolom ha ott látnal valamit úgyis beküldenek a kórházba! Köszönöm a válaszokat!
2018. máj. 16. 07:12
 9/16 anonim ***** válasza:
Nekem 38+4re született a kislányom 2,2 kilóval és 44 centivel. Már 3 éves, makkegészséges. Nem volt különösebb oka, hogy pici lett, én se vagyok egy hatalmasság, valószínűleg ennyi. Most is kicsi egyébként a korosztályában, ahogy én is mindig. Mellesleg farfekvés miatt programcsászárral született, ha békén hagyják még a terminus végéig, lehetett volna 2800 körül is, én pl. annyival születtem. 6 napot voltunk kórházban, mivel semmi gond nem volt, hamar hazaengedtek.
2018. máj. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem Mo.n szültem..de itt is hasonló volt a helyzet. 29. hetesen volt 1300g a kicsi 4D uh szerint. Vissza jöttem Angliába itt ugye nem uh n nézik hanem csak a pocakot mérik . A mérés eredményét jelölik a görbén és legalább a vonalon kellene legyen a jelölésnek . 31.héten azonnali 1700 g körül járt a mérés szerint .. 33.héten azonnali uh ra küldtek mondván nem nőtt semmit . Az uh n 2100g ra becsülték.. de picivel a vonal alatt volt a jelölés. Innentől kezdve minden héten uh ra kellett járnom +szülészeti osztályon orvossal konzultálni . 36 hetesen szintén ugyan ezt játszottuk le .annyi különbséggel ,hogy minden áron ráakartak beszélni az indításra.. 37. héten megint ugyan ez... már 36. héten idegbeteg voltam.. rákérdeztem ,hogy mit várnak a 154 cm töl és 49 kg tól? Hisz én is piciként születtem az apja se volt nagy és én most is pici vagyok . Miért akarja indítani ha csak az a gond ,hogy kicsi a súlya amugy minden más rendben van .. ??? Csak azt hajtották ,hogy kicsi a súlya.. és,hogy beteg lehet a gyerek ( az elejétől kezdve benne volt ,hogy esetleges nem szűrhető fogyatékosságs van ) + fenn áll a hirtelen elhalálozás is .. ( kell ez egy kismamának .. tök jó..) 39. hétig játszottuk ezt besokalltam.. mondtam akkor már mindegy ,hogy pár nappal előbb jön ki . Ezt is csak azért mert 38.héten azt mondták ,hogy az uh téves becslést mutatott és csak azért mutatott növekedést mert teli volt a pici húgyhólyagja azaz nem 2400g volt hanem csak 2100g... ez volt csütörtökön . vasárnap befeküdtem... hétfő hajnal fél 3 ra meglett a pici 2560g mal 44cm el 9/10 apgarral ..... szoval az én gyerekem az Ő nézőpontjukbol nézve 4 nap alatt magára szedett 400 g ot ... jelzem én 2550gmal születtem de szerintük semmit nem jelentett . Makk egészséges a kislány ... utólag kiderült azért tartották picinek mert itt óriás bébik születnek . Egy gyerek nem volt az enyémen kívül 4 kg alatt az osztályon ..
2018. máj. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!