Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A röntgensugárzás mikortól...

A röntgensugárzás mikortól árthat a babának?

Figyelt kérdés

Tehát, ha.pl."összejön" a baba csütörtökön, vagy pénteken, de vasárnap lesz egy rtg-em, lehet baj belőle?? Nem szeretném, ha fogyatékos lenne a gyerekem! Az idő szorít, az egy hónap csúszás is sokat számíthat most bizonyos dolgok szempontjából...

Fontos lnne a rtg (gerincrtg), de akkor inkább ezt halasztom, ha kell...



2018. máj. 15. 23:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mit ertesz osszejon alatt ?

Akkor szexeltek?

Vagy akkor agyazodik be ?

2018. máj. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor szexelünk :) Tudom h.ha sikerül, akkor is csak pár nap telik el addig és még nem ágyazódna be, de akkor is érheti sugár...
2018. máj. 15. 23:25
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
a teherbeesést halaszd el!! - a röntgen pont az, ami kezdettől fogva árt.
2018. máj. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
És a röntgen után kb.mikortól lehetne próbálkozni? Akár másnap is?
2018. máj. 16. 00:10
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mintha nekem azt mondtak volna anno hogy rontgen utan varni kell egy kicsit. De nem vagyok benne biztos
2018. máj. 16. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%

Semmi baja nem lesz egy röntgentől, amúgy a szervfejlődés ideje a kritikus ilyen szempontból, a megtermékenyülés ideje és az első pár nap a beágyazódásig nem. A megmaradt petesejteidet a petefészkeken ugyanúgy éri a röntgensugárzás, szóval ha el is halasztod a teherbeesést, ugyanott vagy. Annyi a különbség, hogy ez a petesejt már kiszabadult a petefészekből, a többi meg még bent várakozik. Akármelyiket érheti károsodás.


De amint mondtam, egy egyszeri sima röntgen nem akkora sugárterhelés, hogy statisztikailag kimutatható hatása lenne. Ha CT vizsgálat lenne, az már neccesebb.

Egy radiológus.

2018. máj. 16. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
6, vagy mem vagy radiológus (tuti nem), vagy hülye vagy a szakmához.
2018. máj. 16. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%

"According to the American College of Radiology, no single diagnostic x-ray has a radiation dose significant enough to cause adverse effects in a developing embryo or fetus. Some common diagnostic procedures include dental, chest, CT scan (head/chest), and abdominal view."


[link]


Nyilván ami vizsgálat elkerülhető, azt nem végzik el, de ettől még felesleges a félelemkeltés.

Radiológus vagyok. Pontozzatok le nyugodtan.

2018. máj. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nagyon hamar árt, a terhesség 4-5 hetétől, szóval szex után pár nappal még nem. Anno egy czeizel videót találtam erről, amilor ilyen helyzetben voltam.
2018. máj. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
68%
Asztmas vagyok, igy minden évben mikor jarok vissza ellenőrzésre csinálnak röntgent is. Így volt 2 éve is, mikor már terhes voltam, de még nem tudtuk róla (nem is gondoltuk hogy emiatt késik). Semmi baja nem lett picuromnak, pár nap múlva tölti az egyet.
2018. máj. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!