Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért lehet az hogy sokkal...

Miért lehet az hogy sokkal kevésbé érzem a második babám mozgását, mint az elsőét?

Figyelt kérdés

Most vagyok 19hetes várandós és csak néha apró pici mozgásokat érzek tőle. A nagytesót olilyenkor már más is egyértelműen érezte. Ráadásul a mostani várandósságom 5kg-mal kevesebben kezdtem, és arányaiban véve kb úgy is hozok mint az elsővel. Szóval nem okolhatom a súlyfelesleget sem. (61kg-ról indultam és most 63kg vagyok) Lehet összefüggés azzal, hogy az előző szülésem császár volt vagy ez butaság? Arra gondoltam, hátha kevésbé érzékeny a heg körül. Általában mindenhol azt olvasom, hogy az anyukák jelentős része a másodikat hamarabb is érzi mozogni, nálam ez sem így volt.

Lehetséges hogy ennyire különböző mozgási intenzitása van a két picinek? Más is volt hasonlóképp?


2018. júl. 7. 08:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem elől tapad most a lepény?
2018. júl. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elofordul ilyen es nem jelenti azt, hogy baj van. Lehet, hogy a lepeny mashol tapad es “felfogja” a mozgas nagyjat, az is lehet, hogy finomabb mozgasu a magzat.

En a harmadikat varom es aranyaiban keson kezdtem erezni, gyengebben is es azota is ritkabban, de a babaval minden rendben.

Az elsot 18 hetesen ereztem hatatozott mozgassal es utana rendszeresen. A masodik babat mar 14 het kornyeketol, ott sokaig nagyon gyenge volt a mozgas, inkabb belmozgasszeru, de felismertem es egyre erosodott.

Most a 3. babaval 18 hetig semmi, majd 19 hetesen jottem ra, hogy a belmozgas, amit egy hete minden eate erzek, amikor lefekszem, az a baba. Azutan kezdodott a rugas, amikor kivul is latni oehetett mar, hogy lett egy-egy hirtelen pici pukli a hasamon. Most 22 hetes vagyok es erosodott sokat, de meg mindig csak pihenes kozben erzem, illetve sokszor befele rug, mintha a gyomromat mozgatna alulrol es a fenekem fele lenne a mozgas.

Mellso falon van a lepeny, szerintem emiatt van ez, bar a masodik babanal is mellso falon volt, megis hamarabb ereztem. Szoval passz, de nem baj.

2018. júl. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A nagyfiam után ikerterhes lettem. A nagyot már a 15. héttől éreztem, az ikreket csak 16-17-től, egyértelműen pedig inkább 20 fölött. Mindháromnak hátsófali lepénye volt, ugyanolyan súlyban voltam (nem mintha ez számítana amúgy) és ők ketten mozogtak, mégsem éreztem sem előbb, sem jobban, sőt. Nincs ez kőbe vésve. 😊
2018. júl. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez nem törvényszerű, hogy ki mikor hogyan érzi. Nehogy aggódni kezdj emiatt! :)

Lesz még időd bőven érezni őt.


Én még csak első babámat várom, 16 hetes vagyok. Elől tapad a méhlepény. Ezek alapján 18-20-dik hét körülre szokták belőni az érzékelést. Ehhezképest, én már egy hete érzem, és még vékony sem vagyok. Biztos egy kis vasgyúró.. :D


Ebből is látszik mennyire kiszámíthatatlan ez :)

2018. júl. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!