Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti hasmenés...

Terhesség alatti hasmenés normális?

Figyelt kérdés

10 hetes vagyok és gyakran megy a hasam, vagyis nem is igazán hasmenés( pl nem mint mikor vírus és folyton menni kell) hanem reggelente is arra kelek hogy kell nagyon ( ezelőtt alapból nem voltam reggeli wc-re járó) illetve néha kaja után is, és sokkal lazább.

Mindenhop székrekedést írnak terhességkor, ilyet nem.


2018. júl. 8. 08:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Terhesség alatt változik az emésztés, és minden terhesség más. Az, hogy lazább lett a székleted, az nem jelent gondot. Sőt, örülj neki. Addig, amíg nem állandó hasmenésed van, addig ez nem gond.
2018. júl. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem is volt. Aztan megint szekrekedes, majd normalis es valtottak egymast.
2018. júl. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem a 6. Hettol elkisert.4 honapja szultem es meg mindig tart...
2018. júl. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%

Ilyenkor szinte minden normalis.

Elso gyerekkel vegig szekrekedesem volt, az volt a legrosszabb.

Masodikkal nagyreszt hasmenes, vegul rajottem, hogy a magnezium miatt van, amit amugy szednem sem kellett volna, csak akkortajt kezdtek el tolni a “magneziumot marokszamra az osszes kemenyenyesre” szoveget. (Holott teljesen normalis a kemenyedes, osszehuzodas terhesen, de mindegy.)

Most a harmadik babaval a terhesseg elejetol valzozo a helyzet. Van, hogy lazabb a szeklet par napig, majd ket napig inkabb szekrekedesem van, de elofordul, hogy egy hetig is teljesen normalis. Mar 22 getes vagyok es meg most is ilyen.

Nem szedem a magneziumot a lazabb napokon sem, meg az ennivalora sem foghatom, mert hasonlo kaliberu dolgokat eszem szonte mindig es mennyisegre sincs elteres, csak vizet iszom.


Amig nem olyan hasmenesed van, mint virusos/bakterialis fettozesnek, tehat egy nap sok es minden kijon, addig ne aggodj, ez is normalis. Ha szedaz magneziumot, akkor amiatt is lehet, mert ha tobb megy be, mint amennyi kellene, akkor az hasmenest okoz.

2018. júl. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem már a pozi teszttől kezdve kb 8. hétig tartott. Aztán felváltotta a vizelési inger :) Szóval normális.
2018. júl. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
9 hetes vagyok és szintén ugyanez van, mint nálad.
2018. júl. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem a védőnőt is mikor voltam nála hétfőn, azt mondta ez még belefér, bár nem gyakori panasz :)
2018. júl. 11. 11:41
 8/9 anonim ***** válasza:

Velem is előfordul ez sűrűn (bár én soksoksok gyümölcsöt is eszek)

Én inkább a babám mozgásával kötném össze. Néha annyira kalimpál és rugdalja a beleimet, hogy érzem, hogy menni kell, és lazább is a dolog 🤔

Nekem azt mondta a doki, általánosságban igaz, hogy amíg valami "fura" de nem jár nagy fájdalommal/görccsel vagy vérzéssel, addig normális tünet a terhesség alatt :)

2018. júl. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
igen :):)
2018. júl. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!