Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig dolgozzak élelmiszer...

Meddig dolgozzak élelmiszer eladó vagyok?

Figyelt kérdés
Olyan 4-5hetes kismama lehetek(pontosan csak jövőhéten az uh után tudom) bolti eladó vagyok egy abc-ben, rekeszek stb...az biztos hogy mióta terhes vagyok nagyon hamar elfáradok, a derekam is érzékenyebb, álmos is vagyok, nem tudom meddig dolgozzak??? a többiektől sem várhatom el, hogy örökké a pénztárba ültessenek, de a nagy ládákat mégsem akarom pakolászni...
2010. jún. 18. 08:02
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem az orvosi papír után nyugodtan elmehetsz, de én max a 10.hétig dolgoznék. eleinte még nagyon "sérülékeny" a terhesség, vigyázz magadra.
2010. jún. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én amikor elmentem orvoshoz, 5 hetes voltam, a SPAR-ban doloztam. Megmondtam az orvosnak, hogy hol dolgozom, és azonnal kiírt állományba, azt mondta ez nem játék, mert megemelek egy 30 kg -os rekeszt, és elmehet a baba! Úgyhogy szerintem említsd meg az orvosodnak mindenképp! Vigyázz magatokra.
2010. jún. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

En addig dolgoznek a helyedben, amig egeszsegugyileg, mentalisan birnam.

Problemamegelozes miatt en nem mehettem tappenzre, anyagilag nem tehettem meg.

Viszont amit irsz butasag: termeszetesen siman elvarhatod a tobbiektol, hogy te ulj egesz nap a penztarban. Ez az egesz errol szol. Ha terhesen dolgozol, akkor vannak bizonyos "kedvezmenyek", amelyek torvenyesen megilletnek teged. Ilyen peldaul az, hogy a babad egeszseget veszelyeztetheto feladatokat nem vegezheted el, tehat nem vagy koteles pakolni a nehez ladakat, hajolni fel orakat folyamatosan.

En nem elelmiszer boltban dolgoztam, hanem egy hidegkonyhan. Hidd el, ez sem volt jobb, mar nem-terhesen is jonehanyan kibuktak. Tiz orakat alltunk naponta 6-8 fokban. Az alapanyagokat mi hoztuk be a kulso raktarokbol (20-30 kg-os rekeszeket, raklapnyi porcelant, stb), illetve a mi feladatunk volt a hutohaz takaritasa is, ami egy fel oras-oras muvelet volt a nulla fok kornyeken, 5-20 kilos edenyeket pakolgattunk kocsikra es ezeket a kocsikat toltuk, loktok, huztuk, ki hogyan birt el vele.

De az is siman benne volt, hogy a -20 fokos fagyasztoszobaban 10 percig keresgessuk a dobozokat, amelyekre szuksegunk volt.

Nah, miutan terhes lettem teljesen egyertelmu volt az osszes fonoknek, kollegaknak, hogy jopar feladatot en nem fogok elvegezni, nem cipelek, nem takaritok hutot, nem megyek a fagyasztoba, nem en fogok hajolva tanyert pakolni husz percen at, sorolhatnam. Kb minden a kezem ala kerult, vagy csak a konnyebb dolgokat hoztam-vittem-pakoltam en. Emiatt senkinek egy rossz szava sem volt, mindenki megertette, elfogadta es segitett.

Ha lett volna velemenyuk, az sem erdekelt volna, mert

1. nekem a babam egeszsege fontosabb volt, mint a munkatarsaim lelki bekeje

2. az, hogy fenntartsuk az addigi eletszinvonalunkat es terhesen is azt a penzt vigyem haza, amit addig szinten fontosabb volt, mint a munkatarsaim lelki bekeje.

2010. jún. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én a Lidl-nél dolgozom,de mihelyst pozi lett a tesztem kocogtam is a dokihoz,kérés nélkül kiírt!

Nem szabad sok száz kilós raklapokat húzni-vonni!

Itt nincs kímélő üzemmód! :(

2010. jún. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!