Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első terhességi vérvételnél...

Első terhességi vérvételnél elég a laborba a kis könyvet vinni, vagy orvosi beutaló kell? (Budapest VIII. kerület)

Figyelt kérdés
Sajnos egyik orvosomtól sem kaptam beutalót az első vérvételemhez. A nőgyógyász azt mondta, hogy lehet elfogadják csak a kis könyvet is, a háziorvosom meg azt mondta, hogy ez nem az ő feladata,mert a védőnőnek kell kiadnia a beutalót, a védőnőtől azt kaptam, hogy a háziorvos állítja ki. Na most kinek mi a feladata?
2018. júl. 25. 10:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Hívd fel a labort, kérdezd meg tőlük, kitől kell hoznod a beutalót. Én hat éve szültem a legkisebbet, azóta többször is változott ez a dolog...
2018. júl. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem épp a mùlthèten volt az első vèrvètelem, nekem a beutalot ès az időpontot is a vedőnő adta amit a haziorvoshoz bekelett vinnem lepecsètelni ès aláirni mert azt mondták csak ìgy fogadjak el a vèrvételen.
2018. júl. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2dik valaszolo vagyok


Azt elfelejtettem oda irni hogy nemn Pesten èlek. De nekem nem volt elég a kiskönyv csak.

2018. júl. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes kérdés, mert egy jogszabályváltozás miatt ma már elegendő lenne beutaló helyett a háziorvos által lepecsételt kiskönyv, ott fel vannak sorolva a laborvizsgálatok. De persze sok helyen nem fogadják el (nálunk sem), de hallottam olyat, hogy a labor lefénymásolta és elfogadták azt beutaló helyett. Szerintem hívd fel nálatok a labort és kérdezz rá, úgy tűnik mindenhol más a gyakorlat.

Én olyanról még nem hallottam, hogy a védőnő adhat beutalót, maximum úgy, ahogy előttem írták, a védőnő kiállítja, és a háziorvos lepecsételi. De nem értem miért kell ehhez két kört futni, a háziorvos is tisztában van vele, hogy mire kéne adnia. Én pl. besétálok az asszisztenshez és ő szó nélkül adja a beutalót...nem tudom miért nem mehet ez mindenhol így, annyi helyre kell rohangálni amúgy is.

2018. júl. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a védőnő semmit nem ad, csak az eredményeket beírja a kiskönyvbe (nem is értem hogyan adhatna...), a háziorvos is csak a belgyógyászatra ad beutalót, minden máshoz a nőgyógyász adja.

A kiskönyvet csak az ultrahangon kérték el, sehol máshol

2018. júl. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A kiskönyvnek azt az oldalát kell lefénymásolni 3példányban,amit a háziorvos lepecsételt. Ezt el kell fogadniuk!
2018. júl. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Védőnő nem orvos, így beutalőt nem adhat.

Háziorvos ad.


Viszont februártól nálunk úgy volt, hogy a kiskönyvnek van az az oldala, ahol a vizsgálatokat sorolják táblázatban.

Arról kellett fénymásolat, a háziorvos amikor magát beírja,és ekg-t csinál..plusz kórelőzményt ír, akkor ezeket lepecsételi, aláírja.

Ebből kellett a laborban mindig egyet leadni.


Viszont mikor az első vizsgálatom volt, novemberben, akkor még külön beutalőt adott a háziorvos, a nőgyőgyász által kért vizsgálatokra.


Uh-ra nekem nem kellett, a nògyőgyászom szonográfus képesítése elég volt, hogy a "nagy" UH -okat is csinálhassa, nem kellett sztk-ba is menni.


Nálatok, hogy mi a protokoll azt a labor, vagy a védőnő tudja megmondani.

Engem a védőnőnk tájékoztatott a változásról, amit a megyei kórház igazgatója hirdetett ki.( Komárom-Esztergom megye)

2018. júl. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem a vèdőnő állitotta ki, a háziorvosom lepecsètelte. A rendelőben kèrtem időpontot majd mentem vèrvètelre. Nálunk mèg több kört kell futni...
2018. júl. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
3 eve eleg volt a kiskonyvet vinni, akkor mar beutalokent mukodott (Bp, V.)
2018. júl. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A beutaló maga a kiskönyv, abban benne van, milyen vizsgálatok szükségesek. Természetesen a háziorvosnak is ki kell töltenie és lepecsételnie. Magát a kiskönyvet a védőnő állítja ki és tölti ki a nagy részét. Nekem a háziorvosom csak a vércsoport meghatározáshoz adott külön beutalót, avval és a kiskönyvvel voltam a vérvételen.
2018. júl. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!