Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azzal a kèrdèssel fordulok...

Miniviki kérdése:

Azzal a kèrdèssel fordulok hozzátok, hogy milyen jogi vèdelem vonatkozik a kismamákat munka szempontjából? A helyzetem a következő: 4hónapja napi bejelentèssel dolgozom, ami annyit tesz, hogy havi 15 nap a maximum amit a munkahelyemen töltök.

Figyelt kérdés
Áldott állapotban vagyok, de mèg az elejèn. A munkáltató napi bejelentèssel max 90 napig foglalkoztathat, ami kb pont olyan tájt fog eljárni mikor már látszik a pocaklakó.90 nap elteltèvel köteles bejelenteni, főleg hogy megvan elègedve a munkámmal. A kèrdèsem az, hogy a terhesség miatt kirúghat e, valamint, hogy mikor lenne a legalkalmasabb bejelenteni az állapotom
2018. júl. 25. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, honnan vetted, hogy köteles bejelenteni, mert ez nem így van. MAx 90 napot foglalkoztathat alkalmiban, ennyi, utána nem köteles tovább foglalkoztatni...

Mindegy, mikor jelented be, mert egyszerűsített foglalkoztatottként ha nem akar, holnap már nem hív, erre nem nyújt védettséget a terhesség.

2018. júl. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Konretan barmikor kirughat :D
2018. júl. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Védelem a hározatlan idejü szerződésre van.
2018. júl. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!