Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Összefügg a kettő?

Összefügg a kettő?

Figyelt kérdés

13 éves korom óta menstruálok, és minden hónapban erősen görcsöltem, volt, hogy hányok is sokszor miatta. Mindig rendszeresen megjött. Sokszor kivizsgáltak, de szervi bajt sosem találtak, mindig minden rendben volt elvileg. Most, hogy babát tervezünk, nem tudom, hogy ilyen lesz-e a terhességem is, ha a menstruációm ilyen kínlódás? Mennyi közük van egymáshoz?

Bocs, ha buta a kérdés, még tapasztalatlan vagyok.

Köszi a válaszokat!



2018. aug. 21. 17:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én 10 és fél éves korom óta menstruálok. Nekem olyan erős görcseim voltak, hogy volt rá példa, hogy a mentő vitt a kórházba emiatt. A menzeszem első napján nem tudtam iskolába menni, mert konkrétan görnyedve fetrengtem. A legerősebb görcsoldó-fájdalomcsillapító sem segített. Ami a végén bevált, az a 3 gyógyszerből álló injekció, amit úgy vettem be szájon át. De az is csak akkor, ha rögtön, ahogy elkezdtem görcsölni. És ráadásul igen erős vérzésem volt.

A terhességem sem volt egyszerű. Pánikbeteg lettem, szinte az egész terhességemet végig kísérte a hányinger, hányás, rosszullétek, még az utolsó hónapban is. Viszont szülést követően van, hogy menzesz alatt még fájdalomcsillapítót sem kell bevegyek, vagy ha igen, akkor beveszek egy szimpla, vény nélkül kapható erősebb fájdalomcsillapítót és simán elvagyok. Nem is olyan mértékben van vérzésem.

Amúgy szerintem a menzesz és a terhesség között abszolút nincs összefüggés. Hisz nem csak minden nő más, de adott nőnél minden terhesség. Van, aki az első terhességét végig "happyzi" és el sem tudja kérdezi, hogy mi a baj, amikor a második babával meg "végigkínlódja" az egészet. Én csak azt írtam le, hogy nekem milyen volt.

2018. aug. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
"el sem tudja kérdezi" ezt elírtam, el sem tudja képzelni, ezt akartam. :)
2018. aug. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem 11 évesen jött meg először, erős görcseim voltak mindig, gyógyszer nélkül sosem bírtam. Ehhez képest elég könnyű terhességem és szülésem is volt.
2018. aug. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
57%
Lehet, hogy a szülés jobban fáj azoknak, akiknek erős menzeszes görcsei szoktak lenni, pl. anyukámnak nem fájt soha a menzesz és a szülés se nagyon, de azért biztos senkinek se kellemes gyereket szülni, más összefüggés nincs, nekem sose volt menstruációs görcsöm és végighánytam a terhességet, szörnyű volt.
2018. aug. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A fájdalmas menstruáció nem függ össze a terhesség lefolyásával. Szülés után viszont nem fogsz magadra ismerni, mert szinte teljesen fájdalommentes lesz a menstruációd!
2018. aug. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!