Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorbetegségben...

Terhességi cukorbetegségben szenvedő kismamák, vagy szenvedett anyukák lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Ma sokkolt a hír, hogy terhességi cukorbetegségem lett. Ma lett meg az eredményem, az éhgyomri 4,4 a 2 órával későbbi a glükóz ivás után 9,4 lett. El kell mennem diabetikushoz a Honvéd Kórházba, de nem veszik fel a telefont, hogy időpontot foglaljak.


A testsúlyom normál amúgy, 54 kg voltam, most olyan 62 lettem. 26 hetes vagyok. Lehet kicsit többet híztam mint az átlag, de azért is lehet mert sosem hánytam, nem émelyegtem, jó étvágyam lett. Viszont sosem eszem és ettem édességet.


Szóval elég sok mindent olvastam arról, hogy mit okozhat ez az állapot. A gyerek túlnövekedésétől, az agyi károsodáson át elég sok mindenig. Ráadásul 10 felett állítólag még inzulint is kell szedni. :(

Félek, hogy baja lesz a babámnak.


Nektek mennyi volt a cukrotok? Okozott a babátoknál valamit? Megfelelően és hogyan kezelték az állapototokat? A cukorbetegség megszűnt szülés után?


Sajnos egész nap hívom a megadott időpontot a Baranyi Évánál hogy időpontot kérjek hozzá, de nem veszik fel. Ezt a beutalót adta a nőgyógyászom.



2018. aug. 23. 13:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi! Szigorú diétát kapsz majd és méregetned kell a cukrod, ha a diéta ellenére is magas lesz, akkor kell inzulin, de többnyire kordában tartható! Nem lesz baj!
2018. aug. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A diéta kibírható, ha nem eszel össze mindent, akkor nem lesz baj. Mindhárom terhesség alatt cukros voltam, de (egyelőre) nem vagyok cukorbeteg.

A gyerekek makk egészségesek, náluk sincs gond. A legnagyobb 15 éves, a legkisebb 3.

3400, 3600 és 3100 g volt a születési súlyuk.

Most ez így hirtelen ijesztő. De gyorsan hozzászoksz, hogy számolod a ch-t, beàll a vércukorszint, és minden rendben lesz.

2018. aug. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem is volt.8.2 lett az értékem.

Nem az édesség miatt lesz valaki cukorbeteg, hanem a szénhidrátok túlzott fogyasztása növeli meg a kialakulásának az esélyét.Rengeteg étel van az édességeken kívül is, ami szénhidrát dús, pl. kenyér, tészta, liszt.A diéta lényege, hogy pl.napi 160, 180 g szénhidrátot lehet enni.Vigyázni kell a gyümölcsökkel és eggyes zöldségekkel is, pl. répa, borsó.Én diétáztam, nem volt szükség inzulinra.12 kilót híztam a végére.Ebből 10 kiló a szülés után pár nap alatt lement, sok volt a víz is rajtam.

Ne aggódj, ha betartod pontosan a diétát nem lesz baj.

2018. aug. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Basszus, eddig a terhesség alatt kb. 5x-6x ittam zéró kólát amiben van aszparát meg más édesítőszer. Most olvastam azt is, hogy magzatkárosító. :( Már nem fogok inni, de nem tudom ez okozott-e bajt már. Amúgy máshoz nem használok.
2018. aug. 23. 14:51
 5/12 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik, hogy azért másoknak kevesebb a vércukor szintje mint nekem. 9 fölé nem nagyon szokott menni senkinek, legalábbis én nem tudok olyat.
2018. aug. 23. 14:53
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem 9,4 volt. Kaptam szigoru dietat es ennyi, nem kell megijedni. A hizassal nem fugg ossze egyebkent, csontkollekcio anyukakkal jartam mindig a cukros ellenorzesekre, a terhesseg alatt 7 kilot hiztam, ami perce szulessel le is ment.
2018. aug. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mindkét terhesség alatt diabéteszem lett, a másodiknál a 34. héte derült ki (vele az eredeti cukorterhelés jó volt anno, de az első terhesség miatt elküldött az orvosom egy cukorprofilra, ott a legmasasabb értékem 8,1 lett, így a 180ch diéta mellé naponta 3x1 egység inzulint is szúrnom kellett.

Mindkét baba egészségesen, átlagos méretekkel és jó vércukorszittel született, az enyém is szülés után egyből helyre állt, diétáznom sem kellett többé a szülőszobából kilépve.

2018. aug. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én most vagyok 32+1 hetes és kétszer voltam cukorterheléses vizsgálaton. Először 7,7, utána pedig 7,8 lett a 120 perces értékem, így engem is diétára fogtak. A Honvéd kórházban fogok én is szülni, engem Bánvölgyi
2018. aug. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én most vagyok 32+1 hetes terhes és eddig kétszer voltam cukorterheléses vizsgálaton. Először 7,7, aztán pedig 7,8 lett a 120 perces érték, ezért engem is diétára fogtak. Mivel szintén a Honvéd kórházban fogok szülni, engem Bánvölgyi Judithoz irányítottak első körben, mivel Baranyi Éva a hónap végéig szabin van, nem fogod tudni elérni. Az ultrahangon nem láttak semmi kórosat, nem volt több a magzatvíz a kelleténél, nem volt nagyobb a baba törzse a fejénél és tegnap saccolták 2 kiló körülire a picit.
2018. aug. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

De jó, hogy mondod, hogy Baranyi Éva szabin van, mert már be akartam menni hozzá személyesen időpontot kérni. Hozzá van csak beutalóm. Még 1 hét akkor leg. míg visszajön. Várjak addig míg visszajön, vagy mit csináljak? A nőgyógyász adta a beutalót ugye.

Én amúgy nem a Honvédban fogok szülni, hanem az Uzsokiban, csak valamiért engem a Honvédba küldött az orvos, lehet mert ott van ismeretsége.

2018. aug. 23. 18:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!