Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányadik héten van a legnagyob...

Hányadik héten van a legnagyobb esély a vetélésre?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az első 12 hét a legkritikusabb, de azon belül? Ugyanolyan kockázatos a 11. hét is, mint mondjuk a 4.?

Vagy az első hetekben a legnagyobb a veszély, és a 12. fele haladva fokozatosan csökken? Vagy vannak "kiugró" kockázatú hetek, pl 6-7.?

Van erre valami statisztika? Tud erről valaki valamit?


(igen, tudom, hogy bármikor meghalhat a baba, akár a 40. héten is, de tényleg az érdekelne, statisztikailag melyik héten/hetekben van a legtöbb vetélés/missed ab. )


Köszönöm a válaszokat!


2018. aug. 31. 07:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia a 6-8 kozotti idoszak a legveszelyesebb mivel ilyenkor alakulnak ki a legfontosabb szervek! 12hkm
2018. aug. 31. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a 6-8.
2018. aug. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy az első vízválasztó, hogy beindul-e a szívműködés a 6. hét körül, aztán a következő nagy mérföldkő a 8-10. hét körül van, amikor elsorvad a sárgatest, és a méhlepény veszi át a baba táplálását. Itt nagyon rendben kell lenni mindennek, hogy ez az átállás zökkenőmentes legyen, ne legyen az, hogy a sárgatest már elsorvad, a lepény meg még nem áll készen stb.
2018. aug. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%

Szia. Én úgy tudom hogy ha megdobban a szíve akkor már csak 1% az esély. Viszont hallottam már a 9hetes szívmegállásról...


6 hetesen 7 hetesen és 10 hetesen is volt vetélés. ( Nem magzati okból ) erre azt mondta a doki h 80% hogy lesz gyerekem... Vizsgálat után kiderült hogy 17% csak. :( Mert csomós a vérem.


17%-ommal jövőhétre várom a második kislányom.

2018. aug. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyen csodálatosan bonyolult az emberi de különösen a női szervezet müködése. Fantasztikus hogy mi mindennek kell történnie időben ahhoz hogy egy kis élet a világra jöhessen,én ezekről még nem hallottam,köszi 3-as válaszolo.
2018. aug. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Czeizel könyvből: 5 kiválogatási hullám van.

1) legnagyobb hullám a fogamzás körül, sérült ivarsejtek miatt (fogamzások 15%-a)

2) 8-10 hét körül tetőzik (10%)

3) középidős vetélés (1-2%)

4) halva születés (1%)

5) születés utáni halálozás (1%)

2018. aug. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!