Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi magasvérnyomással...

Terhességi magasvérnyomással és szív környéki fájdalmakkal milyen orvoshoz kellene elmennem? 26hetes vagyok

Figyelt kérdés
Kaptam beutalót kardiológiára,január végén már mehetnék is,csak éppen január elején szülök...
2018. okt. 2. 10:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Magánorvos.
2018. okt. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ki adta a beutalót?


Nekem mikor terhesen belgyógyászatra kellett mennem sürgősbe kérte a nőgyógyászati ambulancia és aznap megvizsgáltak.

2018. okt. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Háziorvos. A nőgyógyász a sürgősségire küldött,de ott semmit nem találtak,ezért küldött most a háziorvos tovább.
2018. okt. 2. 11:07
 4/7 anonim ***** válasza:
ha a nőgyógyász a sürgősségire küldött, akkor biztos, hogy gebac van. Mondtad időpontkérésnél, hogy terhes vagy és ezért kell menned? Én ilyen esetben egyből kaptam. Endokrinológiára alapból itt van vagy 3-4 hónap várólista, terhesen 2 nap múlvára kaptam időpontot. Ha más nem, kérném a nődokit, hogy ő küldjön, akkor lehet gyorsabb lenne
2018. okt. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"A nőgyógyász a sürgősségire küldött,de ott semmit nem találtak"


Ha kivizsgáltak, és nem találtak semmit, akkor mégis mit várunk másik orvostól?

A magasvérnyomás kezelni kellene, de azt megtehetné a háziorvos vagy a nőgyógyász is.

2018. okt. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pont ez a baj, nem a háziorvosnak meg a nőgyógyásznak kéne kezelni. Kérdező, mondd meg a háziorvosnak (vagy írjon a nőgyógyász ajánlast neki) egy sürgősségi beutalót a kardiológiára.
2018. okt. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy nem a nőgyógyásznak meg a háziorvosnak kellene kezelni? Akkor mégis kinek? Terhesség alatt kb. négyféle vérnyomáscsökkentő szedhető, amiből megvan, hogy mi az elsőként választandó. Annak a felírásához pontosan elég egy általános orvosi diploma, még szakvizsga sem kellene hozzá. A belgyógyászra azok az esetek tartoznak, akikkel a nőgyógyász meg a háziorvos nem tud mit kezdeni.

Gondolom a sürgősségin volt EKG, labor, tehát kizárták az akut történéseket. Ha indokoltnak látnák a további kivizsgálást (pl. echocardiographiát), akkor megszervezték volna a sürgősségiről. De nem tartották indokoltnak. Sőt, ha a nőgyógyász indokoltnak tartaná, akkor leszervezné, de nem tette. Azért nem, mert nem látta indokoltnak.

2018. okt. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!