Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek nagyon kevesek...

Szerintetek nagyon kevesek ezek az adatok a korához? Mégis mire számíthatok? Aggódom!

Figyelt kérdés

26 hetes vizsgálat

BPD: 59mm

AC: 197mm

FL:48mm


Placenta jó helyen, erősen szemcsézett szerk.

A.umb. RI: 0,67


Az orvos azt mondta túl kicsi a babám, és hogy fent áll a méhen belüli retardáció esélye.

Menjek vissza 3 hét múlva és akkor meglátjuk hogyan tovább.


Nagyon megijedtem, rémálom lesz ez a 3 hét.

Mire számíthatok ezekkel az értékekkel? Volt valaki haosnló helyzetben és mégis minden rendben volt?

Első babám. 😪


2018. nov. 18. 23:52
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Retardációról akkor van szó, ha kisebb lesz a baba egy későbbi UH-n. 2-3 héttel kisebb a korához képest, ez nem jelebt semmit. Nem tudom, milyen magasak vagytok, de itt már játszik a genetika, nyilván nem fog egy 160 centis anyuka+170 centis apuka kombóból 60 centis gyerek születni. 😊 Plusz itt még annyira picike minden baba, hogy 1-2 mm-en múlik minden. Simán el is mérhette. Menj el egy másik magándokihoz, hátha megnyugtat, de ne izguld túl, mert azzal tényleg árthatsz a kicsinek. Egyébként vérnyomásod, vizeleted rendben?
2018. nov. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az igaz hogy én alacsony vagyok 156cm, a párom 170-175körül van.

Remélem csak az én genetikámat örökli és az a gond.


Egyébként minden rendben, teljesen probléma mentes a terhességem. Vizelet,vérnyomás, cukor tökéletes.

A hízásom is pont optimális, a hasam növöget.


Jövőhéten szeretnék elmenni egy másik magándokihoz, de félek ő se tud többet mondani egyenlőre, de azért megprobálom hátha mást mért.


Igyekszem nem aggódni, de tényleg nehéz. Féltem őt, nem szeretném hogy bármi gond legyen. De bízok a kicsiben hogy ügyes és szépen fejlődni fog a hasamba.

2018. nov. 19. 00:06
 3/9 anonim ***** válasza:
11%
Anyám alacson apám is és anno 58 cm el születtem !
2018. nov. 19. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

Én 176 cm, férjem 192 cm, első lányunk 49 cm-vel született (kisebben, mint a "követelmény"), a második 52 cm-vel. Egészségesek, okosak, ügyesek, a nagyobbik 5 évesen a teljesen átlagos 115 cm, a kisebbik 3 évesen szintén a teljesen átlagos 101 cm volt szeptemberben.

NE AGGODJ, ha minden egyéb leleted normális!

2018. nov. 19. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Hiába szüllettem nagynak 58cm még is alacsony lettem sajnos
2018. nov. 19. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Duenna ***** válasza:
21%

Az orvosok hajlamosak túlkompenzálni.

A folytonos aggódás többet árt a babának, mint a kicsi babaméret. A baba megérzi a mama aggódását, és ő is félni fog. Gondolj arra, hogy a babád jól van, szépen fejlődik, és úgy is lesz! Az én megszületett babámra is azt mondták az orvosok, hogy le van maradva a fejlődésben, külön tornára kellett vinnem, de csak addig, amíg megmutatták, hogyan kell tornáztatni. Nagymamám, aki felnevelt 4 gyereket és 5 unokát, azt mondta, hogy nincs ezzel a babával semmi probléma. Én neki hittem, és nem tornáztattam a gyereket. Tökéletesen egészséges felnőtt (30 éves) lett belőle, soha semmilyen probléma nem volt a mozgásával.

2018. nov. 19. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Lányomat a 30. Héttől 2-3 héttel

Mondták kosebbnek

Ijesztgettek végig

Utolsó 2 hétben szedte össze magát

3000g 52 cm született

Teljesen normális méretekkel

2018. nov. 19. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Magán UH-ra menj, ott kiváló gépek vannak, és már időpont kérésnél jelezd, hogy nem babamozira jössz, hanem kontroll vizsgálatot szeretnél - ahol több szonográfus van, ott ilyenkor a tapasztaltabbhoz, komolyabb vizsgával rendelkezőhöz kapsz időpontot.
2018. nov. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Csütörtökön megyek dokihoz! Remélem jó hireket kapok.

De az nyugdtat hogy egeszséges azt mondták csak lassabban fejlődik az átlagnál.

Viszont nagyon aktív baba, sokat mozog. Másrészt hétről hétre intenzívebb a mozgása és nő a pocakom is.

Igyekszem nyugodt maradni, mert tudom hogy neki is jobb ha nem stresszelem magam.

2018. nov. 19. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!