Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hova kell mennem, ha visszamen...

Hova kell mennem, ha visszamenőleg táppénzt szeretnék igényelni?

Figyelt kérdés
7hónapja táppénzen vagyok veszélyeztetett terhesként,erre most az orvos nem ad táppénzes papírt,mert korházban voltam és nem adtam le az igazolást neki. Szóval 1 hétről nincs papírom,amit a munkáltató ugye kér...
2018. nov. 19. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha kórházban voltál és arról az 1 hétről hiányzik papír, akkor azt az háziorvos nem is fog adni. Elvileg a záróval kaptál egy igazolást, hogy mettől meddig voltál kórházi kezelés alatt, azt kell leadni a munkáltatónak, mert a kórházi tartózkodást másképp számolják. Nekem legalábbis így volt, hogy addig adott a háziorvos tp-s papírt, amíg nem mentem kórházba. Tehát a kórházi tartózkodás első napja már nem rá tartozik, csak onnantól kell neki kiadni újból, mikor kikerültél a kórházból, vagyis másnaptól.
2018. nov. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen,de nem adja ki,mert több,mint 5 napja voltam korházba,csak nem vittem el neki akkor az igazolást. Ezért csak a mai naptól visszafele 5 nappal akar újra táppénzre venni,de akkor 1 hét kiesik, amikor már nem voltam korházba.
2018. nov. 19. 18:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Kórházban kellett kapnod igazolást, arról míg bent voltál... utána max 5 nappal visszamenőleg igazol a doki

tehát, ha nem hívtad fel vagy nem mentél kórház után dokidhoz...akkor sajnos így jártál...nem tudsz sehonnan szerezni tp. papírt

munkahelyeden majd beírnak fizetetlent

2018. nov. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez akkor tanulópénz volt, hogy a dokit legközelebb fel kell hívni, ha nem is rohansz hozzá, hogy a kórházból kiengedtek, másnaptól megint írja a tp-t. Nálunk csak 3 napra visszamenőleg állít ki papírt. Max. szólsz a munkahelyeden, hogy így jártál, biztos van még bent szabid, írják rá azt, vagy max fizetetlen lesz. Mást nem igazán tehetsz sajnos.
2018. nov. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!