Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ártok a babának, ha sokat...

Ártok a babának, ha sokat fekszem a hátamon?

Figyelt kérdés
34 hetes vagyok,a korházban azt mondták,hogy ne feküdjek a hátamon,mert lassul a baba szívhangja. Ez tényleg így van? Csak háton tudok aludni.
2018. nov. 25. 21:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezt én is hallottam már, de elvileg bal oldalunkon sem fekhetnenk...lebegjunk?! :D

Hah..aludj nyugodtan a hatadon

2018. nov. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Tenyleg nem tesz jot, ha rendszeresen es hosszan ugy fekszel az utolso hetekben.

A meh ikyenkir mar eleg nehez a babaval egyutt es ranehezedik a gyujtoerre, elnyomja. Gyengul a keringes.

Egyreszt ezt te is erezheted (zsibbad a lab, nehezlegzes), masreszt a placentahoz is kevesebb ver jut, azaz kevesebb oxigen a babahoz.

Nem arrol van szo, hogy ha haton fekszik valaki neha, abbol baj lesz, de ejszakat haton ataludni nem kellene, ha nem muszaj.

2018. nov. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Elso: oldalon aludni szuper, a bal oldal a legjobb, de a jobb oldal is OK.

Szoval nem kell lebegni. 😉


A haton alvast sem ugy kell elkepzelni, hogy tilos, nem az. Ugyis forgolodik az ember 56x ejjelente nagy pocakkal...

Csak arrol van szo, hogy a babanak elonyosebb az oldalon alvas, ceelszeru ugy kezdeni, ha ejjel hton fejve ebred az ember, akkor sincs para, visszafordul es kesz.

Legalabbis en igy csinaltam. Bar az utolso hetekben mar veletlenul almomban nem igen forgolodtam, meg tervezetten is nehez volt. Pedig nem volt magy hasam egyik gyerekkel sem es vekony is vagyok, megis raszamolassal vettem ra magam a fordulasra, szoval almomban ritkan kerultem az oldalamrol a hatamra. 😄

2018. nov. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Terhesség alatt sokat feküdtem háton, de olvastam valahol hogy az nem olyan jó ezért aludni a bal oldalamon aludtam. Ha a kórházban azt mondták, akkor biztos úgy van, próbálj meg oldalt aludni, rakj párnát a hasad alá.
2018. nov. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
23%
Észreveszed ha nem jó. ElnyomHAT a méhed valami vénát emiatt szédülés, ájulásérzés jelentkezhet, a rossz vérellátás nem tenne jót a babának. De ha rosszul lennél úgyis felkelsz rá vagy félálomban átfordulsz.
2018. nov. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Nem jó háton aludni , romlik méhlepény vérellátása ezáltal értelemszerűen a babáé is. Nem tesz jót neki. Legegészségesebb a baloldalon feküdni.
2018. nov. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

csak háton tudok aludni...hiába kezdtem mindig oldalasan az alvást, háton kötöttem ki

első gyerekemnek nem lett semmi baja, egészségesen született 3800grammal :)

jelenleg hugicával is háton tudok csak aludni

2018. nov. 26. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem az összes NST vizsgálaton, de még a szülőágyon is mondták, hogy jajj csak ne a hátamra feküdjek, mert a baba szívhangja! De egyrészt nem bírtam megmaradni máshogy, másrészt meg ilyenkor még a magzati szívhangfigyelő is rám volt ugye kötve és gyönyörűen lehetett látni, hogy a baba köszönte, jól volt. Mondjuk nem is teljesen laposan a hátamon feküdtem, hanem kicsit ilyen félig ülő, félig fekvő pozícióban, de ez sem tetszett nekik.
2018. nov. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!