Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ebben az esetben jàr vmi?

Piroska és a farkas kérdése:

Ebben az esetben jàr vmi?

Figyelt kérdés
12 hetes kismama vagyok, tegnap vérzés miatt kórhàzba kerültem. Okàt nem tudjàk, mindketten jól vagyunk, vérzés megszűnt, de a Honvéd kórhàzban a papíromra ràírtàk, h veszélyeztetett terhesség. Nem dolgozom , jelenleg tartósan beteg 2 éves kisfiammal vagyok itthon. Ebben az esetben jàr nekem vmi tàppénz, vagy csak akkor jàrna, ha aktív dolgozóként jött volna most ez? Nekem az utóbbi tűnik logikusnak, de hàtha nincs igazam...
2019. jan. 16. 14:59
 1/3 anonim ***** válasza:
88%
Ha van aktív munkaviszonyod, ahol állományban vagy fizetés nélküli szabadságon, akkor azt meg lehet szüntetni és táppénzre váltani. Így felveheted a gyest és a táppénzt párhuzamosan. Ha nincs jogviszonyod, akkor tárgytalan a táppénz, mert nincs honnan keresőképtelen állományba kerülni.
2019. jan. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Van aktív jogviszonyom, gyest a férjem kap, én pedig a kisfiunk miatt ezt a gyermekek otthongondozàsi tàmogatàsàt vagymit...
2019. jan. 16. 15:40
 3/3 anonim ***** válasza:
86%
Szia! Én is azt gondolom hogy nem jár, de a facebookon van egy szakértői csoport, Tb-kisokos kismamáknak néven, ott 100% pontos infot tudnak neked mondani, kérdezz rá.
2019. jan. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!