Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is érzi néha azt, hogy...

Más is érzi néha azt, hogy elege van a terhességből?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok vele, hogy sokan mások akik annyira szeretnék, hogy összejöjjön, de nem sikerül és hálásnak kéne lennem, hogy átélhetem. De sajnos egyáltalán nem zökkenőmentes és már annyira várom a végét.. :( 4 hónapig hánytam, 12 hetesen kórházba kerültem vérzéssel, mert a méhlepény a méhszájon feküdt, utána epepangásom lett és 2 hétre ismét kórházba kerültem, cukorbetegség is lett+az epediétát is tartani kell. Most meg a vesémen fekszik a baba és nagyon fáj :( ezek mellé a szokásos dolgok is társulnak (állandó pisilhetnék, bordarugdosás, nem alvás, sav, hátfájás). Én egyszerűen már túl akarok lenni rajta és a kezemben tartani a kisbabám, más meg boldog kismama és imádja a terhességét.. :/
2019. jan. 19. 18:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
NE aggódj ez teljesen normális. Egy barátnőm ugyanígy volt vele, végighányta a terhességét, a pokolra kívánta a 9 hónapot, és azt szajkózta, hogy akárki akármit mond hogy ilyen boldogság olyan boldogság, szerinte egy kínlódás az egész. Már már féltünk, hogy depressziós. Aztán megszült, és elfelejtette az egész 9 hónap kínlódást, mert annyira szereti a babáját :) Nyugi, türelem!
2019. jan. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát ahogy nézzük. Nekem azzal, amit bennem művel, bármit is csinál, semmi gondom nincs, egész nap mocorog pedig. Egyedül a csuklással van bajom, mert szegény gyerek napi 3-4x fixen rákezd, kb. 20 percig tart mindig és felidegeli magát, mert nagyon megy olyankor a rendezkedés, én meg ugye sajnálom. Nekem a várandósság körüli problémákból van elegem, hogy minden vizsgálaton mondanak valami rosszat, és még a finisben is állandóan parázok, ezért szeretném már, ha kint lenne inkább. Mennyi idős terhes vagy, kérdező?
2019. jan. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%

17 hetes vagyok, de eddig inkább betegségnek élem meg. Még nem érzem mozogni, tehát nincs úgymond visszajelzés odabentről, hogy ő valójában egy baba, de a tünetek kb a legeleje óta kínoznak (a hányás miatt még a kórházat is megjártam), és még messze a vége.

Szerintem ez normális. Mindenki máshogyan éli meg a terhességet. A végén úgyis csak a baba számít.

2019. jan. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon élvezem a terhességet, bár az enyém tökéletesen problémamentes. 16 hetes vagyok 1 hete érzem mocorogni is néha, ha nagyon figyelek.

Nekem rosszullétem sem volt. Álomterhesség eddig, és nagyon várt baba, akiért küzdöttünk sokat.

De meg tudlak érteni, ennyi problémával én is nehezebben viselném.

2019. jan. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%
Persze, én is úgy éreztem, hogy annál csak jobb lehet ami épp volt (úgy 20 féle kín, egymás után :) ). Na, mikor megszületett, visszasírtam. :-D :-D
2019. jan. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok, kicsit meg is nyugtat. 33 hetes vagyok. Tudom már nincs sok, de minden nap egyre nehezebb:(
2019. jan. 19. 19:10
 7/18 anonim ***** válasza:
83%

Imádom a picikémet, de a terhesség kb. minden pillanatát gyűlölöm.

27 hetes vagyok, még mindig rókázok, nálam is volt vérzés 11 hetesen, magas a vérnyomásom, terhességi cukrom van és nekem is epe diétát kell tartanom.

Vérszegény lettem, ami miatt folyamatosan szédülök.

Hihetetlenül várom már, hogy vége legyen és végre a karomban tarthassam.

A helyzetet nehezíti, hogy van egy 3 évesem is, így kb semmit sem tudok pihenni, mert szegény férjem folyton dolgozik.

Eddig akárkinek mondtam, mennyire elegem van a terhességből, mindenki kb lehurrogott. Pedig ettől nem leszek/vagyok rossz anya, csak nagyon nehéz várandósságom van.

2019. jan. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%

Én is így voltam, főleg a másodikkal. Az elsőnél 14 hét hányás, aztán egy ideig gondtalanság, majd a végén magas vérnyomás, de szerencsére csak pár napom volt a farfekvés miatt kiírt császárig, így nem dekkoltam sokat kórházban.

Másodiknál 10 hét hányás, meg még pár hét émelygés. Ezt követően a 31. hétig nyugalom, majd jött ismét a terhességi magasvérnyomás, a rettegés, hogy mikor fektetnek be miatta, lesz-e belőle toxémia. A végén kevés és rohamosan csökkenő magzatvíz, méhen belüli növekedés lassulás, majd ismét egy császár, mikor elértem a kritikus pontot a magzatvíz mennyiségével. Szerencsére már 37+5 hetes voltam. Az utolsó másfél hónap folyamatos idegeskedés, aggódás a baba miatt, amiatt, hogy befektetnek, hogy viseli a nagylányom stb, alig vártam, hogy vége legyen már. Végül megúsztam kórház nélkül, amiért ezer hála a dokimnak, más befektetett volna. Szerencsére minden jól alakult, a kisfiam egészségesen megszületett, én mág gyógyulok a császárból. Több gyerekem mindenesetre nem lesz, amúgy se feltétlenül akartunk harmadikat, de olyan rossz volt ennek a terhességnek a vége, és a második császár se volt egy leányálom, én erről inkább letettem.

2019. jan. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
#2-es vagyok, na, akkor egy héttel vagy idősebb nálam, kérdező.:) Egy dolgot hagytam ki. Nekem az új, hogy majdnem minden tevékenységhez annyit szuszogok, mint egy gőzmozdony, bár még az ilyen mint hasizomból felülés, földig hajolás meglepő módon egyelőre megy...hát, próbálom poénként felfogni, hogy egész nap "sóhajtozok", kedvtől függ, hogy hogy megy, néha csak nagydarab bálnának érzem magam.😅 De már nincs sok hátra, visszafelé számolom a napokat, ennyit csak kibírunk.
2019. jan. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Linett26 ***** válasza:
91%
3ik várandósságom,sose volt még ennyire kellemetlen. Első kettőt élveztem, caoda volt, de most sokat kinlodtam,s kinlodok még.. Rettenetesen eg a gyomrom, éjjelente arra kelek hogy majdnem megfulladok mert feljon a sav.. Hátam beszakad, visszajott a hanyinger, hányás.. Hol hasmenesem van, hol meg székrekedés.. Ahh.. Sose szoktam panaszkodni de már elkeseredtem.. 37 hkm
2019. jan. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!