Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen a jóslófájás?

Milyen a jóslófájás?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, hogy menstruációs fájdalomhoz hasonlít, de nekem soha nem fájt a menstruáció. Meg hogy ha ennek és ennek a hatására elmúlik, akkor az, ha nem, akkor igazi. Ez ok, de leírná valaki, milyen, hol érezni? Gondolom hogy a méhbôl indul, de tudni fogom, hogy ez az és nem valami más miatt fáj?


Bocsi az értetlenkedésért, elsô gyerek.


2019. jan. 25. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Biztos tudni fogod, mert olyankor az egész méh keményedik is. Nem lehet eltéveszteni. Igazából nem különbözik a szülési fájdalomtól, csak rövidebb és gyengébb.
2019. jan. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát én is így voltam első gyereknél, nekem se volt mensis görcsöm vagy fajdalmam korábban.

Ilyen kemenyedeseim voltak kozepidotol inkább, (amikor az egész has kicsit gömb alakot vesz fel és nagyon feszes kemény lesz) joslofajasom szerintem egy se volt.

Meg is lepett a szülés mert nagyon erős hasgorccsel kezdődött a vajúdás inkább olyn volt mint mikor rosszat eszik az ember.

Egy óra múlva hánytam is, szóval egy darabig azt hittem, tényleg csak gyomorrontas. Aztán csak nem akart múlni akkor rajottem hogy ez már vajúdás! Még egy órát szerencsetlenkedtem kádba be majd ki dehat alig bírtam már kiszallni, de annyira nem akartam fals alarmra bemenni hogy hazakuldjenek, hogy inkabb lefurodtem hogy biztosan rendszerezodjenek a fajasok.

Még úgy egy fél óra volt mire beertunk a kh ba. Mire a szuloszobai felvétel jött már 4 ujjnyi voltam mondták már nincs idő semmi fájdalomcsillapítasra.

Mindegy, a lényeg hogy osszessegeben 6.5 óra alatt megszuletett a fiam.

Érdekes hogy a második és harmadik terhességemnel volt joslofajasom, az tényleg ilyen görcsös húzós jellegű volt.

De azok egy két nappal a szülés előtt lealltak. Mikor éles helyzet volt akkor a zuhanyzasra rendszerezodtek, mérhető volt ahogy egyre gyakoribbá vált.

2019. jan. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2 es vagyok és lemaradt, bár nem tartozik a tárgyhoz, hogy azóta viszont minden mensinel gorcsolok, van hogy gyógyszert is szednem kell rá, annyira...
2019. jan. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor ez kb. megvan :)


Jesszus második, és fájdalomcsillapító nélkül ment a kitolás? :O Vagy az nem is olyan ritka?

2019. jan. 25. 22:03
 5/7 anonim ***** válasza:
Az elsővel nem volt nekem sem. A többinél igen, de nem nevezném azért ezt fájásnak, a vajúdáshoz képest gyakorlatilag semmi. Megkenényedik a has, a még befeszül és 30-40 másodpercig tart.
2019. jan. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2 es vagyok, gyakori, főleg ha így gyorsan tágul vki. Olyankor nem is szeretnek edat adni pl mert akkor mar épphogy lassítja a dolgokat, és a toló fajasokra amúgy is el szokták venni, hogy azokat érezze az anyuka.

A tolófajasok amúgy inkább mar megkönnyebbülés volt és az inkább baromira feszített csípett de már ott módosult tudatallapotban van az ember :) mikor kint van akkor meg nagy a megkönnyebbülés és az öröm szóval nekem maga a vajúdás, amíg kinyit a mehszaj, az volt nagyon fájdalmas.

2019. jan. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocsánat, de nem értem a fájdalomcsillapítós kérdést. Alapvetően nem szeretnek adni. Nekem 22 órás volt az egész, mégse kaptam semmit. Természetesen minden rendben zajlott és túléltem.
2019. jan. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!