Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kell "bejelentkezni" a...

Mikor kell "bejelentkezni" a kórházba, ahol szülni fogok?

Figyelt kérdés

32 hetes kismama vagyok. Eddig magánorvoshoz jártam terhesgondozásra, de ő szülést nem vállal fogadott dokiként, és amúgy sem ott dolgozik, ahova területileg tartozom (a budapesti Honvéd/MÁV kórházhoz tartozom, ott is szeretnék szülni).


Szóval eddig jártam hozzá magánba szépen 4 hetente, ultrahangok is magánban voltak, a kórházban még nem is jártam egyszer sem. Most viszont elérkezett az idő, hogy a 35. héttől, 3 hét múlva már CTG-re kellene mennem, azt viszont már a kórházban (Honvéd).


Egyszerűen felhívom őket telefonon és időpontot kérek CTG-re? Vagy ha eddig be sem tettem a lábam a kórházba, kell valami előzetes bejelentkezés, hogy én ott fogok szülni?

Hány héttel a CTG előtt érdemes időpontot kérni?


Köszönöm.


2019. jan. 30. 19:00
 1/4 Linett26 ***** válasza:
Szia! Nem kell "külön bejekentkezni" kb 3 héttel érdemes időpontok kérni, legalabbis nálunk, de szerintem mindenhol így van. Telefonon kérsz időpontod, kérdik majd hány hetes vagy, mire vagy kiírva és, hogy van e fogadott orvosod. Megkapod az időpontot aztán mész, semmi egyéb :) Egyél előtte rendesen :)
2019. jan. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia! Ha előtte sose voltál a kórházban, akkor a vizsgálat előtt a bejelentkezésnél felveszik az adataidat. Időpontot kérj nyugodtan telefonon. 37.héttől van CTG elvileg.

Az U szinten tudsz bejelentkezni (miden vizsgálat előtt kell), majd a magasföldszinten találod a CTG-t.

A honvédban szültem az első gyermekem, a 37.hétig csak magánba jártam. Ráadásul nem is tartozom oda, de volt fogadott dokim, így nem volt gond. Ha kérdésed lenne, írj nyugodtan 😊

2019. jan. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom a Honvédban mi a szokás, de én a 19. héten mentem el ahhoz az orvoshoz, akinél végül szülök majd, és ő azt mondta, hogy nálunk pl. a professzor ragaszkodik 3 ultrahanghoz, amit a kórházban kell csináltatni (12., 18., és 32. heti, ha jól emlékszem). Mivel csak egyről csúsztam le, ezért a többit már ott (is) megcsináltattam. Nem fejtette ki, hogy mivel jár, ha nincs meg, annyit mondott "csúnyán néznének", mert ez valamilyen szinten biztosíték, hogy ha látták ezekben az időpontokban a babát, akkor nem lesz vele probléma szülésnél, stb. Érdemes lenne rákérdezni valakinél konkrétan, aki a Honvédban szült, hogy ott nincs-e valami ilyen kritérium.
2019. jan. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3-as nincs ilyen. A 12,18 hetes uh-m magánban volt, 30,36 hetes meg a honvédban már. Őket nem érdekli ez. 🙂
2019. jan. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!