Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az apasagi nyilatkozatot ki...

Az apasagi nyilatkozatot ki allitja ki?

Figyelt kérdés

A vedonomet hiaba kerdeztem ki allirja ki e ki adja ide az apasagi nyilatkozatot o meg sem hallja.

Egy ismerosom azt mondta neki a nogyogyasza adta de a masik ismerosom viszont azt hogy a vedonotol kell kerni. Nincs fogadott dokim tehat ha a vedono nem adja ki akkor attol a nogyogyasztol kerhetem aki epp akkor vizsgal?

Koszi elore is


2019. febr. 28. 21:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Az anyakönyvi hivatal állítja ki. Személyesen meg kell jelennetek és nyilatkozni, hogy párod az apa, ők elkészítik a nyilatkozatot, ti aláírjátok és kalap kabát.

Semmi köze a nődokinak és a védőnőnek hozzá.

2019. febr. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Az apai elismerő nyilatkozatra gondolsz? Azt gyámhatóságnál, anyakönyvvezetőnél, bíróságon lehet megtenni, apukával el kell menni, ahhoz kell egy igazolás nőgyógyász szakorvostol amin rajta van a fogantatás vélhető időpontja és a születés időpontja. Ez abban az esetben kell,ha nem házasságból születik a gyerek..
2019. febr. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Első: kell a szakorvosi papír mindenképp, anélkül elküldik,úgyhogy igenis van köze hozzá.. nőgyógyász állítja ki,de valószínűleg ők tudják mit kell tartalmazzon,hiszen nem először csinálják..ezen rajta van az is,hol fog születni a gyerek előreláthatólag. Mármint melyik kórházban..
2019. febr. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
2-es igen az elismerorol van szo koszonom.. De en ugy tudom annak a papirnak a korhazban kell lennie amikor megszuletik a baba, azert hogy az apuka neven legyen ugye?
2019. febr. 28. 22:09
 5/11 A kérdező kommentje:
1-es de sajnos van koze a dokihoz vagy vedonohoz csak talan nem ertelmezted a kerdest..
2019. febr. 28. 22:10
 6/11 anonim ***** válasza:

A nőgyógyász kiallítja a papirt a fogantatás és varható szülés napjáról.

Te időpontot kérsz az anyakönyvvezetőnél, ő kiallítja a papírt 4 példányban, mert 1 kell majd a kórházba az anyakönyvi kivonathoz.

Amúgy elég gyökér a védőnőd, ha egy kérdésre képtelen válaszolni, csak az a baj, hogy nem lehet őket lemondani.

2019. febr. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az apai elismerő nyilatkozatbol összesen kaptok három példányt,egyik apukáe,a másik a te példányod,a harmadikat pedig majd viszed magaddal a kórházba,azt odaadod..
2019. febr. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

orvosi igazolás kell a várható szülési időpontról, és fogantatásról...ezt nőgyógyásztól kell kérned! Nem védőnő adja


a nyilatkozatot gyámhatóság vagy anyakönyvezetőnél tehettek apukával együtt!

ehhez ez az orvosi igazolás,személyiigazolvány és lakcímkártya kell

2019. febr. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen sajnos tenyleg gyoker sot.. mas jelzoket is mondhatnek ra mert nem csak erre nem hajlando valaszolni, veszekedtem mar vele mert a baba szivhangjat is lusta volt megnezni es leszarom munkaja van, es tenyleg nagy kar hogy nem lehet lemondani.


Koszonom a valaszokat igy mar vilagos

2019. febr. 28. 22:22
 10/11 anonim ***** válasza:
56%
Most csináltattuk nemrég, bár nekem van fogadott dokim. Így volt a menetrend: ki kell kérned a kórházban egy formanyomtatványt, elvileg nekik van, az intézmény fejlécével. Legalábbis nálunk volt ilyen. Ha nincs ilyen, akkor a neten keresel. Lényeg, hogy szerepeljen rajta a te neved, lakcímed, szülés várható időpontja, adott terhességi hét. Bármelyik szakorvos kiállítja, aki éppen vizsgál. Aztán időpontot kell kérned annak a városnak az anyakönyvi hivatalába, ahol a baba születik. Ezt én online kértem, elég hamar adtak időpontot, pedig megyeszékhelyen lakunk. Mindkettőnktől kérték a személyit és lakcímkártyát, plusz az anyakönyvi kivonatunkat. Itt azt mondták utóbbit nem kötelező vinni, de nem árt, ha ott van nálatok. Meg természetesen a szakorvosi igazolás kell, más nem. Aztán ha ezek megvannak, négy ugyanolyan nyomtatványt kell aláírnotok. Ebből egy megmarad az anyakönyvi hivatalban, egy a tied lesz, egy az apukáé, és egyet a kórházba kell majd vinned. Nekem azt mondták a szülőszobán kell leadni szülés után, így ott kell lennie a szülőszobai csomagban. Ennyi jutott eszembe, remélem tudtam segíteni.:)
2019. febr. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!