Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor hány hetes terhes...

Most akkor hány hetes terhes vagyok?

Figyelt kérdés
A neten azt írják, hogy az utolsó menstruáció első napjától számoljuk a terhességi heteket. Ez alapján 7 hetes vagyok. Tegnap voltam a dokinál, az 6 hetesre saccolt, aztán az ultrahang 5+4- et mutatott ki... Hiába jegyeztem fel az ovulációmat a teszt szerint és az aktusok dátumát is, ezekből nem tudom kiszámolni, mivel a fogantatás és a beágyazódás sem pont akkor történt,viszont a nemvárt előtt 3 nappal már pozitív volt a terhességi tesztem. Szerintetek most akkor mi a helyes meglátás? Hány hetes vagyok tulajdonképpen?

2019. márc. 22. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

Megkülönböztetünk terhességi kort és magzati kort, ezekben 2 hét differencia van.

egyébként ilyen fiatal terhesség esetén az UH-n 1-2 pixel simán 1 hét csúszást is eredményezhet, így ebből ne indulj ki. Majd ha nagyobb lesz a baba akkor fognak pontosabb kort és várható születési időt számolni (általában a 12. héten).

Addig nyugodtan számold az utolsó menstruációtól a terhességi heteidet.

2019. márc. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2019. márc. 22. 19:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia, nekem szinte ugyanez volt, 6+4-en csak 5+2 mérete volt... aztán most mar csak 1-2 nap “csúszás” van.

16+5 hkm

2019. márc. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2019. márc. 23. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!