Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32hét után még átfordulhat a...

Böbe1990 kérdése:

32hét után még átfordulhat a baba?

Figyelt kérdés
32hetes uh-án koponyavégű fekvésbe volt. Most 34 hetes vagyok és általában a köldökömtöl cagy jobbra vagy balra nyomja ki magát. Ugyanabban a magasságban érzem csuklani is. Lehet hogy megfordult volna? Szerintetek?
2019. ápr. 9. 11:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mèg bőven fordulhat
2019. ápr. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Fejvégű baba már ritkán fordul vissza farosba. Olyasmi gyakrabban előfordul, hogy kimozdul a síkból és akár harántfekvésig elnyomja magát. Amit érezhetsz és az sem annyira kellemes érzés, hogy a tengelye körül forog jobbra-balra. De egyébként már régen a köldököd fölött van a babád, szóval az amit a köldököd mellett érzel semmit nem jelent.
2019. ápr. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a dokim, hogy ha már a 30. hét körül fejvégű, akkor onnan már ritkán fordul vissza, maximum jobbra-balra billenhet még egy picit, hiszen nincs a feje fixen a medencében. Ezért érzed oldalt is. Egyébként idegrendszeri érettség is kell a beforduláshoz, tehát a baba "tudja", hogy neki be kell fordulnia. Ha nem elég érett, akkor szokott farosan maradni, vagy ha hirtelen nő sokat és mikor be akar, már nem tud fordulni. Szóval ha már fejfekvésben van, akkor már nem is nagyon akar visszafordulni, ösztönösen "tudja", hogy így kell maradnia. Nekem a 26 és 30. hét között vagy ötször fordult oda-vissza, láttuk, hiszen akkor 2 naponta kellett UH-ra járnom, mindig máshogy volt :D De a 31. hét óta stabilan fejvégűen fekszik. Már 26 hetes, szerintem nem is tudna visszafordulni.
2019. ápr. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
*36 hetes
2019. ápr. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az enyem kifordult fejvegubol a 35. het utan. 38 hetesen szuletett pont, az utolso harom hetben ketszer fordult meg teljesen. Fejvegubol par napig harantos volt, majd faros rovig ideig es visszaforgott fejvegube. Par nap szunet es ujra ugyanez.

Nem volt beilleszkedve a feje es siman megtette. :)

De ennyi idosen mar ezt lehet erezni, legalabbis nekem egy-egy ilyen fordulas nagyon kellemetlen volt, azt hittem, hogy keg a szulest is beindutja, mert utana orakon at kemenyedett a hasam. Olyan erzes volt, mintha a vesem helyen probalna kiasni magat a baba es nagyon torz volt a hasam is, csucsosodott feloldalasan, ahogy epp fordult at.

Szerintem ezt eszrevenned es biztosra tudnad, ha megtortenne.

2019. ápr. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnos siman megfordulhat. A 36. héten koponyafekvésű babám a 39.héten császárral született, mert atfordult, és faros lett. De drukkolok hogy más ne járjon így.
2019. ápr. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Remélem akkor, hogy az én babám nem fordul már át, és nem jól éreztem /érzem.
2019. ápr. 11. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!