Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » IR lehet terhesség alatt?

IR lehet terhesség alatt?

Figyelt kérdés
25 hetes terhes vagyok. A terheléses vércukorvizsgálat 0.percben 4,7, a 120.percben 6,3 lett. A háziorvos és a nőgyógyász szerint ez rendben van, nem kell diétázzak. Azonban már hetek óta reggeli után megszédülök, émelygek,szívdobogásérzésrm van. Vérnyomásom normális. Volt még hasonló tünete valakinek? Lehet simán terhességi tünet vagy ilyen az IR?
2019. ápr. 12. 08:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Mit reggelizel? Ha cukrot cukorral azért az egy normális embert is megrúg. Azért több teljeskiőrlésű dolog, kevesebb finomított cukor ártani tuti nem fog, még ha azt is mondták hogy nem vészes a terhességi cukrod (szerintem azért picit magas, de ez magánvélemény). Ha gondolod nézess egy inzulintesztet, sztk-ban vagy privátban.
2019. ápr. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ma pl. koffeinmentes kávéval kezdtem kevés tejjel és már ott elkezdtem érezni, hogy nem lesz jó. Aztán valóban magas CH tartalmú péksütit ettem, le is dőltem az ágyra utána. Nem minden egyes nap vagyok ilyrn rosszul és lehet a reggeli minőségén múlik, tegnap tükörtojást ettem és nem voltam rosszul. Ez jelenthet IR-t is? Nem tudom terhesség alatt most az inzulint megnézessem vagy diétázzak szülésig és utána megcsináltassam a vizsgálatot. Amúgy 2. baba, első babánál nem voltak ilyen tüneteim pedig mégjobban édesszájú voltam, illetve a 2órás cukorszintem is visszaállt a kezdeti értékre.
2019. ápr. 12. 08:58
 3/8 anonim ***** válasza:

Alapbol IR-es vagy? Mert aki az, erre felenk terhesseg elejetol javasoljak az IR dieta tartasat, de sztem ha nem vagy az es a cukrod okes, akkor ez inkabb valami mas. (vernyomasod?)


En terhescukros vagyok, ha bezabalok nem szedulok, nekem inkabb a latasom nem okes olyankor, olyan mintha foltokban latnek (persze pont emiatt nem zabalok be, de amig nem derult ki a cukorbetegseg volt par ilyen)

2019. ápr. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigyhormonokat neztek? Tulmukodrstol is lehet szivdobogaserzes.
2019. ápr. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Vérnyomásomat szoktam mérni, rendben van. Pajzsmirogyhormont még az első trimeszter végefelé nézett a háziorvos, az is rendben van. Csak amiatt gondolom, hogy esetleg IR lehet, mert viszonylag magas szénhidráttartalmú dolgokat eszem és mostanában reggelente vannak ezek a rosszullétek, illetve a vércukor vizsgálat nem a legtökéletesebb.
2019. ápr. 12. 10:35
 6/8 anonim ***** válasza:

A vércukor értékeid teljesen rendben vannak. Inkább más lehet, mint IR.


A 24. hét körül én is szédelegtem, volt erős szívdobogás érzésem is, a vérnyomásom rendben volt.

26. héttől napi 1x szedek vas tablettát, azóta nekem nem jött elő, ez a két tünet.

Ha aggaszt vizsgáltasd ki.

2019. ápr. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem IR-em van és 14 hetes terhes vagyok. A cukrom rendben van mégis diétáznom kell és kb. bármit eszek rosszul vagyok.
2019. ápr. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Terhesség alatt mindenki IR-es, ugyanis a terhesség alapból inzulinrezisztens állapot. Ezért nincs értelme terhesség alatt inzulinszintet se mérni.
2019. ápr. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!