Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez teljesen normális?

Ez teljesen normális?

Figyelt kérdés
6 és fél hetes terhes vagyok, székrekedéssel küzdöm, ami ugye normális. Viszont ha leülök wc-re ,mert érzem ,hogy kell, és egy picit is nyomom, egyből megfájdul a méhem. Nem vészes fájdalom, csak mégis tudni szeretném, hogy ez normális-e. Ez csak akkor van, amikor nehezebben kakilok (bocs a kifejezésért).

2019. ápr. 14. 12:57
 1/5 anonim ***** válasza:
15%

Ne nyomj ilyenkor mert vetéléshez is vezethet.

Én ilyenkor volt hogy negyed órákat is a wc-n dekkoltam mire kijött. Sosem mertem nyomni és még most sem teszem.

Szerintem te se tedd. Jobb inkább kivárni ott ülve, mint aztán utána meg idegeskedni.

2019. ápr. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

9 honapig kuzdottem az allando szekrekedessel, pedig mindent kiprobaltam, szilvale, barackle, mindent. Soha nem mertem nyomni, mert problemas volt a terhessegem. De az elsovel se nyomtam. Bar ott nem volt szekrekedesem.

Inkabb vard meg, mig kijon magatol.

2019. ápr. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
35%

Semmi baja nem lesz a gyereknek attól, hogy ürítesz, székrekedés meg pont attól lehet, hogy bent marad a cucc egy része és megkeményedik.


Nyugodtan használd az izmaidat, ahogy eddig.

2019. ápr. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
19%
Épp hogy nem szabadnyomni terhesen. Pláne nem a korai szakaszban mert vetélést okozhat! Nézz utána!
2019. ápr. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Erőlködni terhességen kívül sem szabad.

Ha úgy érzed kell, menj, várj egy-két percet, ha nincs semmi, akkor végeztél, majd sikerül legközelebb.

Az étkezési szokásaidon próbálj változtatni, és rendbe jön a dolog. 27. héten járok, és egy héten legalább hat alkalommal el tudom végezni a dolgom. Rengeteg gyümölcsöt eszek, ha esetleg mégis szorulnék, akkor aszalt szilva a titkos fegyverem.

2019. ápr. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!