Ti hogybirtatok ki?

Figyelt kérdés
Akik csak sztk alapon mentek a kotelezo uhra hogy birtatok ki a 18heti es a 32 heti kozti idoszakot?
2019. máj. 4. 20:31
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
Angliaban a 12. hetig egyaltalan nincs uh, utana is csak egy masodik a 19-21. het kozott, es annyi. En Nemetorszagban szultem, itt harom van, 9-12, 19-21 es 30-32. het kozott. Utana nincs. Kevesebb uh szamomra=kevesebb stressz. Azt nem mondom, hogy nem izgultam, de olvastam, hogy az uh hosszutavu hatasai nem ismertek, nem tudjak, karos-e, kozben betiltottak most a babamozit is itt, mert a 3d/4d-t karosnak gondoljak, igy en nem banom, hogy nincs ennel tobb. Figyeltem a baba mizgasat, a szivhangjat csekkolta az itteni vedono/szuleszno (Hebamme), es ennyi.
2019. máj. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Miután a 18. hetin UH-n eltérést találtak a babámon ezért onnantól kb 2-3 hetente csináltak kontroll UH-t. Borzalmas volt az állandó idegeskedés, teljesen rámentem idegileg.
2019. máj. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom az első miért lett lepontozva, jól mondja. Az állandó UHzgatás csak a mama kíváncsiságát elégíti ki, a gyereknek nem jó.
2019. máj. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
En nem pontoztam le senkit mielott azt hinne valaki hogy en voltam.
2019. máj. 5. 14:41
 5/10 Vicky92 ***** válasza:
46%

Szia!

Az én terhesgondozásom Németországban zajlik, 25+2hetesek vagyunk.

Amikor nem aktuális az UH vizsgálat ,elmondja az orvosom de hozzá teszi ha szeretném természetesen megnézhetjük, eddig mindig meg is néztük a kérésemre. 😊

Szerencsére nagyon jó orvosom van,perste ez a nyugati színvonal.

(Nekem ez teljesen új infó h káros az UH, az hogy Németországban be is tiltották egyenesen baromság. Kb. Egy hónapja mondta ( Németországban a német orvosom) hogy a 20.heti genetikai UH után lehet h beutal szervi 4D ultrahangra, de egyébként mindig minden rendben talált nem volt rá szükség...)

Én különösen nem aggódalmaskodom és rágom a körmöm hogy "jajjúristenremélemmindenrendben", csak szimplán jó élmény őt újra és újra látni,hiszen nagyon várjuk😊♥️

Boldog babavárást és ne aggodalmaskodj!😊😉

2019. máj. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Nem baromsag, utolso, a babamozit tiltottak be, nem az orvosi okbol elrendelt uh-t, azt termeszetesen tovabbra is lehet csinalni.
2019. máj. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Annyira szeretem ezeket a "külföldön élek" válaszokat. Mogyorót, meg fagyit meg tejet pár hónapos kortól adnak a babának, mert csak Magyarországon divat túlfélteni a gyereket, amúgy semmi baja nem lesz, a hordozó csak a magyar gyerek gerincét teszi tönkre folyamatos használat mellet, csak a magyar anyák mániája a magnézium, na de az ultrahang!!! Na, az az ördögtől való és csak a magyar kismamák megnyugtatására van :D

Nem lehetne, hogy abban maradunk, hogy ami Magyarországon van az gáz és mi öljük a gyerekeinket, külföldön (bármit is jelentsen) a gyerekek csupán a külföldi levegőtől szuper egészségesek és spanyol viasszal van tele a pelenkájuk is? És akkor itt zárjuk is le az összehasonlítgatást, mert a kérdés nagyon ne erről szólt.

2019. máj. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Vicky92 ***** válasza:

A válaszomban semmi lekezelő nem volt, arra vonatkozóan sem írtam semmit hogy az én gyerekem bármiben is más lesz egy Magyarországon született gyerektől,kedves utolsó válaszoló!

Csak megírtam a tapasztalatomat,ennyi senkinek sem kötelező elolvasni!

Utolsó előtti válaszoló,ezt nem tudtam ,csak úgy gondoltam hogy akkor orvosi vizsgálat céljából nem káros? Ha valami káros az így is úgy is.... Na mind1. Sztem amióta 4D ultrahang létezik, millió magzatot néztek, vizsgáltak meg vele,gondolom nem született az összes valamilyen rendellenességgel stb.

2019. máj. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

2020tól lesz csak tiltva a baba mozi Németországban.

Nem tudni hogy káros-e, de mivel biztos nem egészséges (mármint nem tesz hozzá a magzat egészségéhez) és vannak arra utaló jelek, hogy kártékony is lehet (egy hosszabb babamozi több fokkal megnöveli a méh hőmérsékletét), ezért tiltják be. Alapvetően az a felfogás Németországban, hogy a babát bent békén kell hagyni, nem nézegetni, zargatni feleslegesen, csak mert a szülők kíváncsiak. A babák mindig "menekülnek" az ultrahang elől, ebből is arra következtetnek, hogy nem elgezik.Ennyi. Ezzel lehet egyet érteni vagy sem, valószínűleg senki babája sem attól lesz beteg, hogy túl sokat nézegették, de a mai tudomány állása szerint annyi féle vizsgálat létezik, aminek a fele felesleges és esetenként veszélyes is(pl ha magzat vízből vesznek mintát), a mai szülőknek annyi döntést kell meghozniuk, sokkal nehezebb mint régen. Viszont ha valaki eleve eldöntötte hogy megtartja a babát, akkor felesleges kitenni magát ennek a stressznek és mindent még az anyaméhben kivizsgáltatni. Pár hónap és előjön a baba, lehet akkor nézegetni, a babamozi aztán szerintem tényleg felesleges és drága, de mindenkinek szíve joga eldönteni és a másik döntését tiszteletben tartani

2019. máj. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Vicky92 ***** válasza:

Köszönöm utolsó a választ ,remélem felvilágosult mindenki.

Én Németországban élek, jelenleg 25+3 hetesek vagyunk és arról h jelenleg be lenne tiltva legalábbis Hessen tartományban ilyen nincs.

Egyébként én sem hiszem hogy egy 16perces 4D babamozival bármi kárt tettem volna a magzatomban, továbbá ha olyan nagy mértékben káros hatású lenne az orvosom nem ajánlaná fel , (hogy amikor nem aktuális az UH vizsgálat de ha szeretném megnézhetjük) Ja és szülész-nőgyógyász nem szonográfus.

Örülök hogy tisztázva lett!

Szép napot kívánok mindenkinek!😉😊

2019. máj. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!