Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Korai (pár hetes) lombik...

Korai (pár hetes) lombik terhességben lehet hajat festeni? Utrogestant és Progeszteron injekciót kapok.

Figyelt kérdés
2008. nov. 12. 06:00
 1/5 anonim ***** válasza:
40%

Szia!

Ha már lombik és ha már ilyen terhességmegtartó gyógyszereket kell szedned, akkor érdemes hajfestéssel kísérletezgetned saját bevallásod szerint? Normál terhességnél sem ajánlott a hajfestés, normális fodrász nem vállalja be, hát akkor még nálad..

2008. nov. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
szerintem ne gondolj ilyenre,nekem simán jött össze nagyon sok az ösz hajam de a 16 hétig nem mertem festeni pedig nem a divat miatt csináltam a hajfestést hanem az össz hajszálak miatt,szerintem várj vele,tudom sza... tükörbe nézni igy de a baba az elsö!!
2008. nov. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

A hajfestésről sokmindent hallani. 20 hetesen egyszer befestettem, hogy egyszínű legyen,a 13 hétig én is utrot szedtem. Nekem is nehezen, 2és fél év után jött össze sok gyógyszer mellett, de nem mertem előbb befesteni.

Én a helyedben , ha ilyen nehezen jött össze nem kockáztatnék, de akkor sem érdemes kockáztatni, ha könnyen jön össze. Ki lehet bírni az elejét festés nélkül is, esetleg frizurát válts, fogd össze, fond be..stb.

2008. nov. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

Ezt találtam:


Ez az egyik olyan kérdés, amiben igen megoszlanak a vélemények.


Ez idáig tudományos tanulmány nem érvelt sem ellene, sem mellette. Orvosoktól is azt hallottam, hogy a kismama nyugodtan használhat hajfestéket, mert bár igaz, hogy a vegyszerek felszívódnak a bőrön keresztül, de korántsem olyan mértékben, hogy az károsítaná az anyát vagy a magzatot. Legfeljebb a terhesség első 12 hetében tartózkodjunk tőle, ha lehet. Ami viszont előfordulhat a festés során, hogy hajunk ebben a „más állapotban” másként reagál(hat) a festékre.


Ha valaki mégis tart a következményektől, akkor ajánlott ebben az időszakban inkább az ammónia mentes, kimosható hajszínező, ezek ráadásul kevésbé is roncsolják a haj szerkezetét.


ÉN festem a hajam az elejétől fogva rendszeresen, mint ezek előtt, eddig semmi baja a babának, s nekem sem.

Lehet önzőnek tartanak majd páran érte, de azért mert terhes vagyok, nem szeretném elhanyagolni magamat. Így is néha már rosszul érzem magam a bőrömben, mert nem vehetem fel azt amit szeretnék, egyik régi ruhám sem jön rám, a kismama cuccok meg valami borzalmasak. Ha elmegyek tanácsadásra, vagy szülésfelkészítő tanfolyamra, néha rossz végig nézni a kismamákon, akik teljesen ehaggyák magukat. Szeretném hozni a régi formám, csak ennyi. (Nyugodtan le lehet pontozni, ez az én véleményem, én így látom, s érzem a dolgokat.)

2008. nov. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha festetni szeretnél akkort javaslom a henna hajfestéket,mert ez gyógynövényt is tartalmaz és direkt azért is hogy kismamák használni tudják,még te magad is be tudod festeni vele a hajad és sokkal szebb fényü lessz mint bár mej más festéknek,bio vagy gyógynövény boltban beszerezhető 650ft körül van,és nem káros nem szívodik a szervezetedbe.Üdv,szép baba várást!33hetes kismama.
2008. nov. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!