Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Ez normális, vagy még mindig...

Ez normális, vagy még mindig nem dolgoztam fel?

Figyelt kérdés

Az első terhességem elhalt. 3 és fél évvel ezelőtt történt, szóval nem ma. A 13. héten derült ki, missed ab lett a vége. Kivizsgáltattam magam, és mellékvonalon kiderült, hogy valószínűleg korai petefészek-kimerülésem van/lesz. Ez a kettő elég ütős volt így gyors egymásutánban, megbolygatta a világnézetemet.

Szerencsére azonnal újra terhes lettem, született egy egészséges kislányunk.

Mégis: nem múlik el nap, hogy ne jutna eszembe az első. Márciusban (amikor elvesztettük) és szeptemberben (amikor született volna) különösen sokat gondolok rá.

Talán nem is tudtam rendesen elgyászolni, hiszen azonnal újra terhes lettem, és más irányt vettek a gondolataim. Olyan, mintha nem zártam volna le magamban a gyászfolyamatot, elvégre már az élő a legfontosabb, és nem kívánhatom, hogy bár másként történt volna, hiszen akkor ő nem lenne nekünk, nem ő lenne. Furcsa filozófiai dilemma.


Alapvetően racionális, természettudományos gondolkodásmódú ember vagyok, szóval az ilyen "még nem érett meg a lélek a születésre", "egy kis csillag fényesebben ragyog", "angyalkaként vigyáz ránk" dumákkal a világból ki lehetne kergetni. De a feldolgozatlan, elfojtott gyász negatív hatásait szeretném elkerülni.


Volt valaki hasonló helyzetben? Hogy lehet ezt az ellentmondást feloldani?


2019. szept. 7. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Pszichológus?
2019. szept. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát ez az, hogy nem tudom, hogy ez már orvosi eset, vagy másnál is ennyire a mindennapok része az emlékezés és a veszteség?
2019. szept. 7. 11:28
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire nem. Volt egy vetélésem, a lányom kb.akkor fogant, mikor az első született volna. Utána volt még két vetélésem, és igen, gondolok arra, hogy de jó lenne, ha lenne még egy gyerek, de nem tölti ki a mindennapjaimat ez a gondolat.
2019. szept. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is eszembe jutnak (2x vesztettem el babát a 10. Héten)


Azóta eltelt 7 év és még néha eszembe jutnak. Fiú vagy lány lett volna, kire hasonlítanának, milyen lenne a természetük....

Azóta 2 gyerekem született és tudom, hogy nem ők lennének a gyerekeim, ha megszületik az első.

Viszont én sem lennék, ha anyámnak másképpen alakulnak a terhességei.

Lehet, hogy te sem lennél...


Itt, ebben az esetben sincsen olyan, hogy mi lett volna ha... Ez történt, nyilván okkal. Mivel írtad, hogy racionális gondolkodású vagy, így csak arra érdemes gondolni, hogy vannak dolgok, amiket te nem tudsz befolyásolni. Nem abortuszra mentél, hanem a természet alakította így. Tehát felesleges ezen rágódni. Mindenkinek annyi jut az életből, amennyi. Van, aki 90 évig él, van aki még sem születik. Hogy miért?.Azt hagyjuk még a nem racionális gondolkodású embereknek. 😄

2019. szept. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!