Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Magzati (20 hetes) összetett...

Magzati (20 hetes) összetett szívfejlődési rendellenesség (fallot tetralógia, hypopláziás tüdő, lyuk a szíven, jobb oldali aortaív) öröklött genetikai betegség vagy véletlen, ismétlődhet vagy nem? Ki volt hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Érdeklődnék, hogy valaki volt-e hasonló helyzetben.12 hetes magzatomnál mindent rendben találtak, fiúnak gondolták (a nemi szervi redőkből), majd a 2. genetikai ultrahangon 20. héten kislány lett összetett szívrendellenességgel, fallot tetralógia, jobb oldali aortaív, hypopláziás tüdő, lyukas szív ( magzati kardiológus is megerősítette), sajnos meg kellett szakítani a terhességet. Kérdésem, hogy másnál volt-e öröklött genetikai rendellenesség, vagy csak véletlen sorscsapás volt, mert nekünk azt mondták, hogy ez véletlen volt, és nem ismétlődhet meg, felesleges genetikai vizsgálatokat végezni. Nagyon félek, hogy ez újból megismétlődik, akkor már nem tudnék talpra állni. Köszönöm a válaszokat előre is.

2019. szept. 26. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálunk csak a lyukas szív áll fenn, de senki másnak nincsen semmilyen kardiológiai jellegű problémája a családban. 4 gyermekünk közül ő az egyetlen, aki beteg. Hála Istennek, kinövi, addig gyógyszert kell szednie. 😊
2019. szept. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem örökletes. Részvétem.
2019. szept. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nővérem fallott tetralógiával született. Nekem nem lett semmi bajom. Ez úgy tudom nem örökletes betegség. A családban másnak sincsenek szívgondjai. Ez egy szomorú véletlen
2019. szept. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia.

A 12.héten voltál-e kombinált teszten,annak milyen volt az eredménye?

Nekünk kicsit másabb rendellenesség volt, hipopláziás balszívfél szindróma,hozzá fejlődésbeb elmaradt tüdő,hasi- és mellkasi vizenyő.

12.héten nyaki redő tökéletes,kombinált teszt nem a legjobb (PAPP-A 0.35, free B-HCG 1.95), ezért elküldtek magzatvíz vételre, ami a 18.héten volt (külföld,itt ráérősek.. minden téren). Az akkor végzett UH-on rendben volt minden,semmi kórosra nem utalt. A 20.héten mentünk a 2.genetikaira, ott mintha billentyű-szűkületet látott volna a doki,de a kicsim se akart együttműködni,nem akart úgy fordulni,hogy láthassa. Kaptunk klinikára időpontot egy másik szakemberhez, a 24.hétre (mondom,ráérnek..) addigra már volt vizenyő,minden. Valamint a magzatvízzel se volt valami rendben (behívták a férjem kariotipizálásra,mert valami ,,furcsa" van a magzatnál,de biztos apai eredetű). Közben magzati szívultrahangra mentünk a fővárosba,ott is megerősítették a dolgot,nem operálható,és súlyos, életképtelen a magzat,már akár bennem elhalhat. Végül a 28.héten kellett megszülnöm-halva.

Minden dokinak más a véleménye mi történt (azért is írtam le,hány helyen voltunk). A (sima) nőgyógyász szerint megfázhattam koraterhesen (nem voltam beteg). A kardiológus szering genetikai, 10-12%,hogy ismétlődhet további terhességeknél. A klinikai prof.osztja ezt a véleményt,azzal,hogy elmondta,hogy ő a pályafutása alatt látott ismétlődni kisebb rendellenességeket testvéreknél, de ilyen súlyosat soha (tehát elméletileg esély van,gyakorlatilag meg nincs. A kérdésemre,hogy hogy nem látták ezt előbb azt mondta kis terhesség-kis probléma,ahogy a magzat növekedik,a probléma is vele). Most várjuk a boncolás eredményét,aztán azzal a genetikushoz is megyünk (+felvesszük a magzatvíz eredményt,az után már nem mentünk,személyesen átvehető csak,de nemigazán voltam lelkileg olyan állapotban,hogy még azt is keressem,nem osztott-szorzott semmit a bajunkon és az utcára se mentem ki,csak ha muszáj volt).

Tehát,megosztott a vélemény, nyilván majd a genetikusnő szava lesz a döntő.

Majd,ha gondolod megírom azt is.

Nagyon sajnálom a babádat, sajnálok mindenkit akinek ilyenen kell keresztülmennie. Mi augusztus végén veszítettük el a kisfiunkat, néha az ágyból alig tudok kikászálódni,néha egész jól vagyok már. Mi nők,rengeteg mindent kibirunk! Fel a fejjel! Eljön a mi időnk is,amikor boldog anyukái lehetünk az egészséges gyermekeinknek! Akiket pedig,elveszítettünk, bár a karjaink közt sosem voltak a szívünkben örökké ott lesznek! Kitartás!

2019. szept. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 4-es nagyon sajnálom veled vagyok kitartást Neked is és sok erőt én is augusztus végén vesztettem el a kislányunkat.Én is várom a patológia eredményét jövőhét végére. Nekem sem volt semmi probléma a 12. Héten csak a 20.-nál.Nekem a genetikus azt mondra hogy nem ismétlődhet meg a kardiológus is de azért még elmegyek pár orvoshoz a lelettel.
2019. szept. 30. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!