Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek nyúlszájjal született...

Akinek nyúlszájjal született a gyermeke, mikor derült ki a rendellenesség? Előtte a családban milyen gyakorisággal fordult elő?

Figyelt kérdés

13 hetes terhes vagyok. A baba édesapja nyúlszájjal és farkasotokkal született, azelőtt a családjában az üknagyapja született így.

Nagyon de nagyon fél hogy a kisbabánk örökli majd ezt.


2019. szept. 3. 17:04
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Farkastorokkal* elnézést, autocorrect:)
2019. szept. 3. 17:05
 2/15 anonim ***** válasza:
89%

Lehet genetikai halmozódás, igen.

Egy ismerősömnek is nyúlszájjal született a lánya, de már a 18.heti genetikai uh-n lehetett látni, hogy baj van. Náluk az anyuka unokatestvére is így született.


Azt csak halkan merem megkerdezni, hogy nem voltatok genetikusnál? Ott fel tudják mérni mennyi esély van erre, milyen vizsgálatok vannak. Ilyen szülői rendellenesség esetén szerintem minden leendő szülőnek el kellene mennie genetikai vizsgálatra, hogy felelősségteljesen tudjon gyereket vállalni.

2019. szept. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Természetesen már van időpontunk a genetikára :)
2019. szept. 3. 17:12
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Mit teszel ha esetleg örökli?

Mert nem gondolnám,hogy már bármitnm is befolyásolna. Egyebként megvan az esély, de nagyon kicsi,úgyhogy reméljük minden rendben lesz :)

2019. szept. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
És eddig azt hittem, hogy a nyúlszáj mindenképpen öröklődik. De úgy látszik tévedtem, mindig tanul vmit az ember. Volt egy anya-lánya ismerősöm, mindegyiküknek nyúlszája volt. De szerintem van rá esély, hogy a ti gyereketeknek nem lesz az. Persze az is, hogy igen, de gondolom ettől függetlenül megtartanánok.
2019. szept. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez miért számít? Van olyan genetikai rendellenesség, ami az élettel összeegyeztethetetlen, olyankor nyilván nem vállalnak gyereket. De ez esztétikai gond, ami könnyen orvosolható is.
2019. szept. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Azért számít, mert az édesapja retteg attól, hogy a baba annyi szenvedésen fog végigmenni, mint amennyin ő. A műtéteken a túl a rengeteg megalázó megjegyzésre gondolok.

Én nem félek ennyire, tudom, hogy a műtétek után jobb lenne a helyzet és azzal is tisztában vagyok hogy hosszú lenne az út míg szépen beszélő, gyönyörű mosolyú gyermekké válik. De szerintem az is egyértelmű, hogy ez a kérdés azért rohadtul nem mindegy.

2019. szept. 3. 18:24
 8/15 anonim ***** válasza:
80%
Hát ha annyira nem mindegy, akkor a férjednek nem kellett volna gyereket vállalnia. Nekem tök mindegy lenne, ennél százszor súlyosabb dolgok is történhetnek. A férjed is kicsit jobban megbecsülhetné magát, őt is vállalták a szülei.
2019. szept. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én se értem így, hogy már várandós vagy. Gondolom nem fogjátok már elvetetni, még ha ki is derül, hogy nyúlszájjal fog születni.

Ezt a kérdést meg gondolom elméleti síkon már végigzongoráztátok mielőtt gyereket terveztetek, mivel a pakliban nálatok biztos, hogy fokozottabban benne van, mint egy nem terhelt családnál.

2019. szept. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Egyszerűen kíváncsiak vagyunk, mások esetében milyenek voltak az öröklődési viszonyok, és mikor derült ki a dolog. Szeretnénk megismerni mások történetét.
2019. szept. 3. 19:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!