Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Külföldön miért csinálják ezt...

Külföldön miért csinálják ezt másképp?

Figyelt kérdés

Nálunk ha kiderül a 'missed abortion', szinte azonnal adnak egy időpontot abortuszra. Kivéve, ha nem biztosak az eredményben, pl. Van remény rá, hogy az embrió fiatalabb stb.


Külföldön, a barátnőm mesélte ( sajnos pár hónapja vele is megtörtént), hogy őt hazaküldték, azt mondták akár 1-2 hétig is várhat, hátha megtörténik a dolog természetes úton. Persze ha úgy érzi, hogy ez lelkileg sok neki, akkor bejelentik a kórházba. De hozzátette a szülésznő, nem ajánlja az abortuszt.


Miért van ez másképp külföldön?


Szerintetek melyik a jobb?


2019. okt. 10. 10:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Itthon is van, ahol így csinálják.
2019. okt. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Én mindenképp a várakozást és a természetes utat választanám. A testemnek és főleg a lelekemnek is ez lenne a jobb.
2019. okt. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Mert külföldön ismeretlen a hálapénz fogalma, ott a szakmai indokoltság a döntő érv. Nálunk a várható hálapénz miatt csinálják (mert az szinte tuti).
2019. okt. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Mi kórházunkban is várni kell 1-2 hetet a műtétre. (Bar ez inkabb amiatt van, mert kevés az altatóorvos.)
2019. okt. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Itthon sincs küret, ha nem muszáj! Itthon is az a cél, hogy természetesen ürüljön ki a méh, itt is az a protokoll, hogy váratnak. Nyilván az a jobb, ha nem műtetek, mert minden beavatkozásnak lehet kockázata, szövődménye. Annyi, hogy ha magától ürül, utána ellenőrizni kell, hogy nem maradt-e bent valami, mert az okozhat bajt.
2019. okt. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%
En kulfoldon elek es 7 hetes voltam mikor biztosra mondtak a missed ab-ot, mar a 9 jhetbe leptem es meg mindig nem kezdodott meg a spontan veteles. Akkor irtak fel abortusz tabletat, mert ezzel probalkoznak eloszor megprobalva elkerulni a muteti beavatkozast. Erre hiaba vettem be es jartam meg a poklot a gyogyszer miatt csak mutetre kerult sor. Szoval sokszor jobb ha egybol kiirnak kuretre es tul vagy az egeszen
2019. okt. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
19%

nekem tavaly nyaron volt missed abom, es akkor harom lehetoseget ajanlott fel a doki:

- varakozas, h termeszetes uton kiuruljon

- gyogyszer

- mutet

mivel fogalmam se volt (szerencsere), h melyiket valasszam, tapasztalat hijan, megkerdeztem a dokit, o mit javasol? azt mondta, a varakozast semmikepp se, mert eddigre mar be kellett volna indulnia magatol a vetelesnek, tehat ha eddig nem indult be, ezutan se fog; a mutetet pedig a lehetseges szovodmenyek miatt nem ajanlja. igy lett a gyogyszer...

2019. okt. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
40%
ja igen, nem Mo. (utolso voltam)
2019. okt. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
62%
Sajnos nekem kétszer volt missed abom az évben. Az elsőt 11hetesen vették észre akkor már két hete nem élt a méretei alpján. Másodjára a 16. héten és már 3 hete nem élt. Se görcs se vérzés semmi nem utalt egyiknél se semmire. A tüneteim hányinger gyomorégés minden meg volt. Mindkettőnél másnap már műtét volt. Én úgy érzem hogy nekem így könnyebb volt elengednem őket. Én nem akartam várni nem akartam fetrengeni a fájdalomtól a vérzéstől ki tudja mit látok,bár nállam egyiknél se volt opció hogy a természetre bízzuk lehet mert már nagyok voltak, vagy mert lett volna ideje a természetnek elrendezni de nem tette....
2019. okt. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
40%

Mert a termeszetes veteleskevesebb kockazattal jar. Ha pedig megsem zajlik le teljesen, akkor meg mindig ott van, hogy megcsinaljak a mutetet. De az esetek tobbsegeben elkerulheto lenne a mutet.

Nekem 4 vetelesem volt kulfoldon egymas utan.

Az elso alkalommal a mutetet valasztottam (elmondtak a lehetosegeket esen dontottem), mert tul akartam lenni rsjta gyorsan.

De persze amikor masodjara is megtortent, akkor mar nem akartam ujabb mutetrt par honapon brlul. A tobbinel sem kellett, 3 veteles ment le gond nelkul termeszetesuton (8-12 het kozotti embriokkal).

2019. okt. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!