Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Valamivel be lehet indítani a...

Valamivel be lehet indítani a vetélést?

Figyelt kérdés

7-8 hetesen voltam orvosnál, aki csak petezsákot és szikhólyagot látott csak. Reménykedtem hátha csak később fogant. Elmentem HCG vérvételre. Pénteken 23000, kedden 18000. Szóval egyértelmű, hogy nincs baba. Hétfőn kell visszamennem az orvoshoz, és mivel magától nem akar valamiért elindulni a vetélés, valószínűleg kaparás lesz a vége, amit nagyon, de nagyon szeretnék elkerülni.

Progeszteront szedtem (napi 200mg), több mint egy hete abbahagytam, gondolom az már kiürülhetett, nem az tartja vissza a vetélést.

Az eredményig úgy vigyáztam magamra mint a hímes tojásra, most emelgetem a 13 és 22 kilós gyerekeimet, de semmi.

Van esetleg valami tea, vagy akár orvos által felírható gyógyszer, aki segíthet elkerülni a műtétet és hagyja természetesebb módon lezajlani a dolgokat?


2020. szept. 18. 08:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
10-es vagyok. Az lemaradt, hogy előtte vártuk, hogy hátha magától beindul. Meleg fürdőt vettem, de nem történt semmi, kivéve, hogy majdnem 40 fokos lázam lett addigra.
2020. szept. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Nekem 9 hetesen ment el, rá 4 hónapra teherbe estem.

Szóval siman lehet utána babád. Egy ciklust kellett várnunk a következő próbálkozással, mi picit többet vártunk. Elsőre össze is jött.

Ne félj a műtéttől, jobb az ha úgy ürüp ki szerintem.

Jó egészséget!

2020. szept. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nekem 8hetesen volt egy vetélésem. Mivel nem ürült ki teljesen, meg is műtöttek. Rövid altatás/bódítás volt. Nem tartott sokáig. Utána kicsit volt kellemetlen még pár napig. Elvileg utána egy menzeszt kellett megvárni és próbálkozhattunk. Most született meg nyáron a kisfiam.
2020. szept. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy így alakult😔

Nálam 7 hetesen állapították meg, hogy üres a petezsák, szikhólyag sincs. Abba kellett hagyni a gyógyszereket, és várni a vetélést. Nagyon erős görcsölés, enyhe vérzés azon a héten. 3 hétig még enyhe vérzés, és folyamatos hányinger. Nem éri meg sokat várni szerintem, mert ez így kínzás volt. Ma volt a műtét. A laminária felhelyezése fájt, de a többi része nem volt vészes. Szokták mondani, hogy azért jobb a műtét mert kiszednek mindent, és a méh így jobban kitisztul. Manapság már máshogy csinálják a műtétet mint régen. Kitartást!

2020. szept. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem is 7 hetesen halt el a magzat. 13.hétig,mikorra volt időpontom uh-ra, nem is vettem észre semmit. Maga a műtét semmiség volt. Előtte már beindult volna spontán de valamiért nem akart kiürülni,borzalmasan szenvedtem, kb.tágulási fájásaim lettek,hánytam, ordítani tudtam volna a fájdalomtól és kezdtem sokkos lenni(70es vérnyomás). Akkorra már véreztem is,így nem tágítottak. Azonnal műtöttek, altattak szóval semmit az ég világon nem éreztem. Utána viszont mintha elvágták volna a fájdalmat. Pár napig még véreztem, de nem fájt semmi. A tsh miatt kellett csak várnom pár hónapot, 5 hete született meg a kisfiam, elsőre sikerült. A missed ab tavaly májusban volt. Szerintem ne várd meg míg beindul,ne járj úgy,mint én. Nálunk (Nyíregyháza) 4 órát kell bent maradni műtét után.
2020. szept. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Amikor nekem kellett beinditani akkor elkezdtem tornazni, kulon olyan gyakorlatokkal amit "mensi meghozonak" irtak. Leginkabb alhasi gyakorlatokkal. Ettol magatol megindult a veteles (persze nem volt kellemes) viszont teljesen kiurult, igy nem kellett muteti befejezes. Youtube-n biztos talalsz hozza videokat. Kitartast!
2020. szept. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, a meleg fürdő segített. Ami ijesztő, mert alapból 1-2 fokkal szokott csak hidegebb lenni a normál fürdővizem.
2020. szept. 21. 14:58
 18/19 anonim ***** válasza:
2018-ban volt missed ab műtétem. Jó erős rozmaring tea napi 2-3 csészével, kemény fizikai munka (én fát hasítottam, nehezet cipeltem) után elkezdtem barnázni, mégsem volt opció, hogy várjunk, hátha megoldja a természet. Romániában élek, itt indokolt esetben adnak abortusz tablettát, de az orvos szerint valószínű szükség lett volna kaparásra utána, így egyenesen a műtétet választottam.
2020. szept. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Én most jövök ultrahangról, szerencsére teljesen kiürült minden, így a műtétre nincs szükség. Kb 3 óra alatt távozott minden, most pedig olyan mint a sima menstruációs vérzés. Számomra ez így jobb volt.
2020. szept. 21. 15:41
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!