Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Valamivel be lehet indítani a...

Valamivel be lehet indítani a vetélést?

Figyelt kérdés

7-8 hetesen voltam orvosnál, aki csak petezsákot és szikhólyagot látott csak. Reménykedtem hátha csak később fogant. Elmentem HCG vérvételre. Pénteken 23000, kedden 18000. Szóval egyértelmű, hogy nincs baba. Hétfőn kell visszamennem az orvoshoz, és mivel magától nem akar valamiért elindulni a vetélés, valószínűleg kaparás lesz a vége, amit nagyon, de nagyon szeretnék elkerülni.

Progeszteront szedtem (napi 200mg), több mint egy hete abbahagytam, gondolom az már kiürülhetett, nem az tartja vissza a vetélést.

Az eredményig úgy vigyáztam magamra mint a hímes tojásra, most emelgetem a 13 és 22 kilós gyerekeimet, de semmi.

Van esetleg valami tea, vagy akár orvos által felírható gyógyszer, aki segíthet elkerülni a műtétet és hagyja természetesebb módon lezajlani a dolgokat?


2020. szept. 18. 08:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
26%

A meleg fürdő segíthet (nekem segített), de ne legyen forró, meg ne égesd magad! A futás, rázkódás is állítólag, de ezt nem próbáltam.

Vannak gyógyszerek, abortusztabletta néven futnak, de erről azért kérdezd meg az orvosodat.

2020. szept. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
67%

Ja és én cickafarkteát vedeltem, nem tudom mennyit segített, de tény, hogy hasonló korban elhalt terhességem szépen kiürült, nem kellett műtéti befejezés.

És részvétem a baba miatt.

2020. szept. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
73%
Abortusz tabletta itthon illegális. Amúgy nem véletlenül. Hatalmas görcsöket okoz, kb. mint a szülés, és nagy az esélye, hogy nem ürül ki a méh, abban az esetben pedog műtét a vége.
2020. szept. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
35%
Máshol meg legális. Nem véletlenül, megúszható vele a műtét.
2020. szept. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Az abortusztablettának én is utánaolvastam, tudom hogy az sajnos illegális. Ahogy olvastam, kb 10 %-ban nem ürül ki a méh, tehát az esetek 90%-ban igen. Ez nekem elég jó aránynak tűnik, tekintve hogy a másik alternatíva mindenképp a műtét. A görcsök meg...egy sima vetélés is erős görcsökkel jár. Sőt, mikor szültem, volt egy abortuszos szobatársam. Ébredés után olyan görcsei voltak, hogy én akkor szültem, de őt sajnáltam jobban. Fellelni is alig bírt. Kolléganőm abortusz után napokig nem jött dolgozni, meg egy karton tejet nem bírt megemelni. Vérzett is rengeteget. Arról nem beszélve hogy műtét után a meg regenerálódása is tovább tart. Mi pedig még szeretnénk babát. De sok olyat is hallottam, akinek kaparás után már nem sikerült többet teherbe esnie.
2020. szept. 18. 10:25
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező 50 évvel ezelőtti statisztikát olvastál? Minimális a műtétnek azon kockázata manapság, hogy nem lehet valakinek gyereke utána
2020. szept. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Én még az ecetről hallottam, hogy vetélést okozhat, olvass utána, ha jól emlékszem fürdővízbe téve.
2020. szept. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
94%
Nekem volt abortuszom, de semmilyen gorcsom nem volt utana. Felkeltem az altatas utan es meg aznap hazamentem. Elotte gorcsoltem mert ejszakara felhelyeztek valamilyen kupot de olyan volt mint egy eros menstruacio, nem most volt jo tiz evvel ezelott 🤨 lehet szerencsem volt.
2020. szept. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
Persze. Szólj valakinek hogy lökjön le a lépcső tetejéről. Tuti biztos vetélés 😉
2020. szept. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nekem volt abortuszom, 13 hetesen nem volt már szívhang. Felhelyeztek egy tablettát, brutális görcseim lettek fél órán belül és 3 órát kellett még várni a műtétig. Utána még 3 napig megfigyeltek, mert nagyon véreztem.

Egy évvel később, viszont elsőre sikerült megfogannia a kisfiamnak !

2020. szept. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!